Цю структуру створять на саміті у Вашингтоні
НАТО створить постійну структуру для організації постачання зброї Україні та її фінансування. Цей процес має бути безперервним, щоб більше не підводити Київ.
Таку ініціативу анонсував Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він підкреслив, що нову структуру створять на саміті у Вашингтоні.
"Військові поставки мають знову піти на Україну безперервним потоком, минулі затримки та невиконання обіцянок щодо поставок мали серйозні наслідки. Це одна з причин, чому я запропонував на саміті затвердити велику роль НАТО у координації та наданні допомоги та навчання для українських сил. Нам необхідна тверда, сильна, інституційна структура",- наголосив Столтенберг.
За словами Столтенберга, бюджет наразі не погоджений. При цьому генсек заявляв про необхідність створити постійний військовий фонд НАТО для України на суму $100 млрд на рік.
Як відомо, Вашингтонський саміт НАТО 2024 стартує 9 липня, а завершиться у четвер, 11 липня.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував поточну ситуацію на українському фронті в суботньому інтерв'ю тижневику "The Economist". Він звернувся до членів НАТО з проханням скасувати заборону на використання західної зброї проти агресора РФ в наступальних цілях, однак думки країн-членів щодо цього розділилися.
Водночас Швеція точно "за" щодо питання використання Україною її зброї на території Росії. Міністр оборони Швеції Поль Йонсон заявив у неділю в газеті "Hallandsposten", що "згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися шляхом бойових дій, спрямованих на територію противника, якщо це відповідає законам війни". Він додав, що "Швеція підтримує міжнародне право і право України на самооборону".
Другою країною, яка погоджується атакувати цілі в Росії, є Велика Британія. Ще на початку травня міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон в інтерв'ю Reuters заявив про три мільярди фунтів щорічної військової допомоги Україні. Він також зазначив, що Велика Британія не проти використання Україною західної зброї на території Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.