Причиною звільнення в усіх випадках вказується добровільне подання заяви
Володимир Зеленський офіційно підписав три Укази про звільнення голів регіональних адміністрацій. Роботу втратили очільники Луганської, Одеської та Хмельницької ОДА. Усі документи підписані 15 березня.
Про це свідчать офіційні документи, опубліковані на офіційному інтернет-представництві президента України. Укази 149, 150 та 151 набули чинності, а тому чекаємо на новини щодо нових призначень. Про відповідні плане рішення Уряду нещодавно повідомив Тарас Мельничук. Роботу втратили Сергій Гайдай, Максим Марченко та Сергій Гамалій.
В усіх Указах причиною звільнення зазначається подання відповідної заяви самими чиновниками. Звичайно, остаточні причини в кожного різні, а деталі відомі не всі.
Сергій Гамалій - очолив Хмельницьку ОДА в грудні 2020 року. 17 серпня 2022 року отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «За сприяння війську». Нещодавно в ЗМІ з’явилася доволі неприємна історія. участь у якій приписують саме Гамалію. Джерела стверджували, що 11 березня на нього склали протокол за водіння в нетверезому стані.
ЗМІ заявляли, що він був у ресторані разом із начальником внутрішньої безпеки облполіції Онуляком, а також фігурантом підсанкційного списку «контрабандистів» Єремійчуком на прізвисько «Слон». За даними ЗМІ, далі вони напідпитку сіли в дві машини та вирушили з двома дівчатами в поїздку просто під час комендантської години. Патрульні це не оцінили. Сам Гамалій історію повністю заперечує.
Сергій Гайдай - очолював Луганську ОВА з 24 лютого 2022. До цього був керівником обласної військово-цивільної адміністрації. Йому вручили вже чимало нагород, серед яких можна виділити Орден Богдана Хмельницького 3 ступеня.
Питання до Сергія часто виникали через гучні заяви, й іноді – передчасні. До прикладу, 10 вересня він фактично анонсував звільнення Сватового, Кремінної та Рубіжного, оголосивши про величезні темпи просування українських сил. Проте, звільнити їх поки що не вийшло, і це питання й досі залишається актуальним.
Крім цього, влітку 2022 року він потрапив у конфлікт з депутаткою партії «Слуга народу» Мар’яною Безуглою, яка також є заступницею голови комітету Ради з нацбезпеки. Вона тоді заявила, що Гайдай погано виконував обов’язки, через що значна частина Луганщини опинилася під контролем ворога, і Гайдая варто звільнити. Сам очільник Луганської ОВА відреагував доволі жорстко – з прямими образами та критикою її дій.
Максим Марченко – став головою Одеської ОВА 1 березня 2022 року. Водночас, у квітні 2019 отримував звання полковника ЗСУ. Також його нагороджували декількома відзнаками та нагородами, серед яких Орден Богдана Хмельницького 2 та 3 ступенів.
На думку представника Одеської обласної організації «Комітету виборців України» Анатолія Бойко, ключовою причиною звільнення Марченка є регулярні корупційні скандали навколо Одеської ОВА. Зокрема, мова йде про затримання двох заступників самого посадовця. Крім цього, посадовців місцевої ОВА підозрювали ще й в розтраті грошей, призначених на військові потреби. Також експерт каже, що Марченка також критикували за доволі вузькі напрямки роботи. Тобто, він міг намагатися вирішувати питання оборони чи військових, але на все інше він просто вже не звертав тоді уваги. У будь-якому випадку, офіційних причин в Уряді не назвали.
Нагадаємо, що Данілов спростував чутки про зрив контрнаступу ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.