Зеленський зустрівся в Мюнхені з делегацією Сенату США та президентами Фінляндії і Гватемали: що обговорювали

На полях безпекового саміту в Мюнхені Зеленський розповів про першочергові потреби України в обороні: артилерійських систем, далекобійної зброї та засобів РЕБ

Володимир Зеленський
Україна продовжує посилювати двосторонні зв'язки з країнами світу

Президент України Володимир Зеленський, який перебуває у німецькому місті Мюнхен на конференції з питань безпеки, розповів, що зустрівся з делегацією Сенату США. Він розповів про першочергові потреби оборони України і наголосив на необхідності додаткових артилерійських систем, далекобійної зброї та засобів радіоелектронної боротьби. Окремо Зеленський висловив вдячність за підтримку в Конгресі.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Також президент Зеленський подякував за двопартійну та двопалатну підтримку нашої держави в Конгресі Сполучених Штатів. Сказав, що "Україна розраховує на подальше лідерство США в захисті свободи та підтримці демократії у Європі й у всьому світі".

Зустріч Зеленського з представниками Конгресу США
Зустріч Зеленського з представниками Сенату США

Також президент України зустрівся з президентом Фінляндії Александром Стуббом. Подякував країні за підтримку й тепле ставлення до України та українців. Поінформував Александра Стубба про поточну ситуацію на фронті та найнагальніші оборонні потреби української армії.

"Важливо, щоб підтримка Фінляндією України на шляху до членства в НАТО та Європейському Союзі була збережена", - наголосив він. 

Рукостискання зі Стубботом
Рукостискання зі Стубботом

Зеленський запросив президента Гватемали Бернардо Аревало до участі в першому інавгураційному Глобальному саміті миру на рівні лідерів держав. Подякував йому за підтримку України, нашого суверенітету та територіальної цілісності. Окремо президент України відзначив участь Гватемали в зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньополітичних радників щодо імплементації Української формули миру.

"Для нас важливо мати міцні двосторонні відносини", - сказав Зеленський під час зустрічі.

З Бернардо Алеваро, президентом Гватемали
З Бернардо Аревало, президентом Гватемали

Президент України поінформував співрозмовника про забезпечення роботи "зернового коридору" попри всі спроби росії перешкоджати вільному судноплавству в Чорному морі. Лідери обговорили також можливість будівництва мережі зернових хабів для забезпечення експорту української аграрної продукції та світової продовольчої безпеки.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1474

Заяви Зеленського у Мюнхені

На конференції з питань безпеки у Мюнхені Зеленський розповів, що хоче повернути до України біженців, які рятуються від війни в інших країнах. На його думку, мільйони людей повернуться, якщо знатимуть, що надійно захищені від російських повітряних атак. І зробити це цілком реально, якщо надати Україні достатньо систем ППО і зокрема американських систем Patriot.

Також Зеленський вважає, що сьогодні Європа не готова воювати з росією. За його словами, в ЄС нема жодної країни, яка була б готова до прямого збройного конфлікту. Все через те, що уряди вважали це неможливим та не готували своє населення до того, що останньому, можливо, доведеться воювати.

Під час свого виступу в Мюнхені президент України торкнувся ще однієї військової теми. Це було питання мобілізації. На думку голови держави, вона має відбуватися "справедливо". Він також сказав, що мобілізація - "складне питання". Але наголосив, що захисникам все одно треба якось відновлювати сили. 

Нагадаємо: Політолог Андрій Золотарьов, оцінюючи ситуацію, висловлює свій прогноз. Попри авторитет головкома, важливі рішення залишаються у сфері політичної влади. Як це вплине на події далі? Дізнайтеся більше, долучившись до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube