Зеленський запланував зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном

Таким чином глава держави хоче схилити геополітично-віддалені від України країни на її бік

Зеленський запланував зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном
Володимир Зеленський на пресконференції розповів про плани на зустріч з лідером Китая. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції, присвяченій роковинам початку повномасштабної війни, заявив, що планує зустрітися із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. 

Зокрема, про це він сказав, коли у президента запитали, як він планує схиляти геополітично-віддалені від України країни на її сторону. На що він відповів:

«Передусім, я планую зустрітися з Сі Цзіньпіном. Я вважаю, що це буде на користь нашим державам та безпеці у світі. У нас із Китаєм великий товарообіг", - сказав президент.

На його думку, питання не тільки у війні, питання у тому, що ми держава, яка зацікавлена зберегти економічні відносини. За словами Зеленського, Китай поважає територіальну цілісність, а тому повинен зробити все, щоб росія покинула територію України. Він додав, що не можна вбивати цивільних людей чи захоплювати ядерну станцію і це тези з якими складно не погодитися.

Що таке "мирний план" Китаю і що думають про нього в Україні

У Китаї у першу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну представили власний "мирний план". У ньому перелічені ідеї, які начебто мають допомогти досягти миру за столом переговорів.

Документ містить у назві слова "українська криза", при цьому не акцентуючи уваги на агресії російської федерації. Текст документа оприлюднено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китаю. Позиція викладена у 12 окремих пунктах, які виглядають доволі загально і розмито та явно не сприяють мирному врегулюванню війни:

  • Забезпечити повагу до суверенітету всіх країн. У цьому пункті КНР підкреслює про необхідність дотримуватися міжнародного права, включаючи принципи статуту ООН. 
  • Відмовитися від менталітету "холодної війни".
  • Припинити бойові дії.
  • Відновити мирні переговори.
  • Вирішити гуманітарну кризу.
  • Забезпечити захист цивільного населення та військовополонених.
  • Підтримувати безпеку атомних електростанцій (а також інших мирних ядерних об'єктів).
  • Знизити стратегічні ризики.
  • Сприяти подальшому експорту зерна.
  • Припинити односторонні санкції. У Китаї впевнені, що подібний тиск не здатний допомогти вирішити проблему, а лише створює нові. "Китай виступає проти односторонніх санкцій, несанкціонованих Радою Безпеки ООН", — зазначено у документі.
  • Підтримувати стабільність промислових ланцюгів та ланцюгів поставок.
  • Сприяти "постконфліктній" відбудові.

В Україні гостро розкритикували мирний план Китаю. Зокрема, народний депутат Давид Арахамія назвав цей документ неприйнятним для України. 

"Зауважте, що Китай утримався у четвер, 23 лютого, від голосування в Генасамблеї ООН щодо української формули миру президента України Володимира Зеленського. Це дає конкретний натяк на те, що Пекін хоче підігрувати російській версії так званих перемовин", - сказав Арахамія. 

Інформатор писав раніше, що путін сподівається після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном знайти вихід із того глухого кута, у який сам себе загнав. 

Ми також повідомляли, чому жодна версія китайського мирного плану не буде прийнятною для України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube