"Якщо Україна впаде, путін піде далі". Як пройшла велика пресконференція Зеленського 24 лютого 2023: онлайн

Коли буде мир? Як реалізуватиметься українська "формула миру", яку підтримала ООН? Президент України відповідає на запитання журнал

"Якщо Україна впаде, путін піде далі". Як пройшла велика пресконференція Зеленського 24 лютого 2023: онлайн
Президент під час прес-конференції 24 лютого.

Саме зараз, 24 лютого, пройшла прес-конференція президента України Володимира Зеленського "Лютий. Рік незламності". Її транслював марафон "Єдині новини". Це підсумкова прес-конференція, що присвячена найважливішим подіям року війни. Президент також розповівпро формати післявоєнного майбутнього. 

Дивіться прямий ефір з пресс-конференції президента 

19:57 Останнє питання стосувалося приватного життя президента. Він розповів, що шкодує через відсутність часу, який може виділити родині й дітям."Пишаюся своєю родиною та країною, де я народився", - сказав Зеленський.

19:51 Зеленський зробив заяву, що "з цим президентом Україна виграє, а з попереднім (Порошенком - ред.)  - ні". Зазначимо, що це питання поставив канал "Еспресо", чиїм власником є сам Порошенко.

9:48 Володимир Зеленський: Я планую зустрітися із Сі Цзіньпіном. Вважаю, це піде на користь нашим державам та безпеці у світі

19:35 Зеленський розповідає про поставки далекобійної зброї. Каже, що не планує бити ними по росії.

"Це ціла кампанія була, коли доводили, що нам потрібні далекобійні ракети, щоб бити територією Росії. Це робилося, щоби нам не давали далекобійну зброю. Але я говорю з нашими партнерами і говорю, що нам потрібна ця зброя, щоб завдавати ударів по російській позиції на окупованій території", - сказав Зеленський.

19:29 Зеленський відповідає на запитання журналістки з Китаю щодо відношень між двома країнами: з Китаєм маємо великий товарообіг, тому Китай має зробити усе, аби рф вийшла з території України. 

19:27 Зеленський пожартував у відповідь на питання журналіста з Великобританії про те, що буде, якщо війна затягнеться на роки, а підтримка ЄC послабшає:

 "Найважливіше – це єдність. Це важливе для підтримки. Навіть якщо недостатньо зброї, набоїв, снарядів, то ми звісно можемо програти. Але тут головне у тому, що ми втрачатиме наших людей. І для України це може бути черговим викликом. Найгірше, що може статися, це слабкість в середині країни. Я не хочу думати, що через рік ми знов зберемося у схожій ситуації. Це буде жахливо. Я не хочу про це думати – і ви про це не думайте."

19:20 Президент відповідає на питання "Суспільного" щодо того, чи реальна деокупація Криму в 2023:

"Кожна людина в Україні дуже хоче, щоб найближчий час буде вирішальним, переможним. Часто люди в спілкуванні кажуть - ось зараз це буде. Це може бути помилково, але нам всім так хочеться. Але є військові кроки, ми до них готуємося – морально і технічно, відправляємо людей на навчання... А далі будуть відповідні, справедливі деокупаційні кроки. І дай Бог, щоб вони були вдалі". 

Росія піде далі

19:12 Питання журналіста з США: згідно соцопитуваннь, зростає кількість американців, які вважають, що США занадто багато ресурсів витрачає на підтримку України. Що Зеленський хотів би сказати цим людям? 

"Я хочу подякувати всім американцям, які підримують Україну, - відповідає Зеленський. - Тому відсотку (які проти підтримки України) я хочу сказати лише одне: якщо вони не змінять свої думки, то вони втратять НАТО, вони втратять впливовість Сполучених Штатів у світі, і вони втратять державу, 40 млн людей. Ми раді, що в нас двопартійна підтримка. Але ми чуємо ці месіджі, і це нас турбує. Бо якщо так станеться, що Україна не витримає, то росіяни підуть далі. Вони підуть у Прибалтику. А США ніколи не залишать країни НАТО. Тож американські військові будуть змушені воювати в Прибалтиці, і це може бути початком Третьої світової війни. Це треба зрозуміти Сполученим Штатам". 

19:05 Питання від кореспонденту з Румунії: який месідж ви хотіли б передати лідерам європейських країн, якби підтримка України у ЄС послабшала?

На думку президента, головна відповідь у тому, що якщо Україна залишиться без підтримки, Росія піде далі. Її наступна ціль - країни Центральної Європи, за словами Зеленського. Це у минулому – зона впливу СРСР, і росія вважає їх своїми. 

19:00 Питання від американської телекомпанії NBC: теоретично можливо, щоб росія вторглася ще в одну країну?

"Я вважаю, що це може статися, і можу пояснити, чому. Президенту путіну треба показувати успіх на полі бою. Успіху в Україні не відбудеться, бо ми стали сильними. Але йому потрібен успіх. І це може статися в одній з пост-радянських країн. Ви знаєте, що наша розвідка перехватила документ щодо Молдови. Як тільки я отримав цю інформацію, що вони намагалися змінити уряд у цій країні. А як вони це можуть зробити? Де в них спільні кордони? Я їх не бачу... А зараз вони вкидують, що ситуація на контактній лінії Придністров'я й України неспокійна. І в них є інформація, що Україна хочуть зайти на територію Придністров'я. Але ми поважаємо територіальну цілісність Молдови... А вони (росіяни) будуть постійно провокувати"

18:52 Чи ви побачите путіна в Гаазі, на суді? – цікавиться журналіст з Нідерландів. 

"Просто так, без відповіді, не можна закінчити. Давайте знайдемо вихід із ситуації, коли загинула така велика кількість людей. Це ж голова великої держави. Це не дитинка, яка щось зламала. І за це треба відповідати. Тож я дуже вірю, що така відповідь буде". 

Китай, Туреччина, Ізраїль - нюанси зовнішної політики

18:46 Як допомогає Ізраіль Україні скоротити іранську військову допомогу росії - питання журналісту з Ізраїля.

"Довгий час я хотів допомоги від Ізраіля. Не тільки від населення, бо вона велика. А й від керівництва. В нас було багато розмов – і публічних, і непублічних. В них дуже непроста ситуація. Але я б дуже хотів, щоб вони були не медіаторами в цій війні, а щоб вони обрали сторону. І я б сподівався, що це сторона України. Я знаю відповідь на ваші запитання, але я не можу їх оприлюднити. Бо я не можу підставити таким чином відносини, які зараз суттєво покращилися", – відповів Зеленський. 

18:44 Голова держави вважає, що недоцільно публічно обговорювати кадрові питання у Міністерстві оборони. Так він відповів на питання про перспективу призначення голови ГУР Кирила Буданова на посаду міністра оборони. 

18:40 Президент підкреслює важливість позиції голови Турцію Реджепа Ердогана:

"Я говорил Ердогану ще до війни – посадіть путіна за стіл переговорів. Він тоді не зміг. А зараз він вважає, що може. Але зараз ми не можемо. Путін вже не та людина. Там немає, з ким вести переговори". 

18:36 Зеленський відзначив, як важливе, питання щодо Китаю:

"Ви сказали, що буде коротке питання? Коротке питання - це те, на яке є коротка відповідь. Там де є Китай, коротких відповідей бути не може", - пожартував Зеленський 

За словами президента, пропозиції Китаю є сигналом, що він хоче брати участь у пошуках шляхів досягнення справедливого миру. 

"Я дуже вірю, що Китай не буде постачати зброю в росію. Це для нас дуже важливо. У Китая може бути власна думка. Не дуже важливо, де буде Китай, аби ж не в обіймах рф. Бо за участю Китаю може початися Третя світова."

18:31 Голова держави відповідає на питання щодо перспектив отримання західних літаків типа F-16

"Ми почали важливі кроки вперед. Моя зустріч з прем'єр-міністром Великобританії дає відповідь на питання, чи є можливість нашій країні отримати якісні сучасні літаки. В нас є навчання пілотів. Я не хочу зараз говорити, з якими ще трьома країнами Європи в нас є домовленності щодо навчаннь. Ці навчання, ви ж розумієте, диму без вогню не буває. І ми отримаємо шанс на захист неба". 

Що буде з росією після її поразки?

18:25 У президента запитують, як на його думку, що буде з росією після її поразки у війні. 

"Що буде з Росією? Чесно, мені все одно. В них є своя держава, і вони мають думати про неї. І якщо б вони думали про свою державу, то не було б війни. Ви пам'ятаєте, який був то великий виклик для суспільства - COVID? Ми зараз у такому ж стані. Я вважаю, що еліта, великий бізнес, у якого заблоковані рахунки, великі яхти - їм все це не до вподоби. Цього комфорту більше немає. Що у них є? Лише те, що залишається в росії. І вони мають думати, як захистити свої капітали. Вони самі розберуться..."

18:20 Президент пожартував у відподвідь на запитання журналіста з Німеччини, який зацікавився, чому Зеленський став багато подорожувати по світу в останній час. Чи він переконаний у своїй безпеці та знає про наміри путіна?

"Щодо думок путіна, мені здавалося, німці є більш інформованими, ніж я (зал сміється)... Єдність, об'єднання світу – це моє завдання. Напочатку був складний момент, а потім наступив ранок. Всі побачили, що нам можна довіряти. Ми не накопичуємо зброю, ми її використовуємо, щоб вижити. Ми не воюємо, ми боримося за своє життя."

18:17 Зеленський обіцяє велику підтримку з боку "Великої сімки". Й каже компліменти в бік прем'єра Японії. 

"Відчуваю підтримку. Бачу, що прем'єр дуже визначна постать. Я запрошений в Японію, прем'єр також був запрошений мною до Києва. Яку роль зіграла Італія в ЄС в окремий момент та яку роль зіграла Японія у Великій Сімці – згодом ми розповимо про це, але вже зараз я їм вдячен". 

Найстрашніший день Зеленського

18:15 Президент назвав свій найстрашніший день з початку війни

"Напевно, Буча. Це те, що я побачив. Ми побачили, що диявол є, і він не десь там, він на Землі". 

17:43 Зелеський розповідає про ініційовану Україною формулу миру, до якої мають бути залучено якомога більше держав з усіх континентів світу. 

"Це має продемонструвати повагу до міжнародного права та України. Також президент України зазначив, що йдеться про безпеку не лише України, а й усієї Європи".

17:42 Президент України впевнений, що наша країна переможе

«Якщо всі ми зробимо важливу домашню роботу, неминуемо нас очікує перемога. Я впевнений, що перемога буде. У нас є все: мотивація, впевненість, друзі», – сказав Зеленський.

За його словами, жодна країна світу не може витримати війну самостійно, крім хіба що США, але Україна протистоїть агресії не сама.

«Дуже важливо, щоб кожен сфокусувався і працював. На нашому боці правда і діти», — сказав Зеленський.

Президент зустрівся з журналістами після низкі важливих подій, співпавших з роковиною з початку вторгення росії. 

Увечері 23 лютого Генасамблея ООН ухвалила резолюцію на підтримку України та української формули миру. Документ, який підтримала 141 країна зі 193 членів ООН закликає Росію негайно вивести війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Резолюція також закликає до міжнародного судового переслідування винних у скоєнні ввожнних злочинів, обміну військовополоненими, звільнення всіх незаконно затриманих та повернення насильно депортованих людей.

Також в ніч на 24 лютого Китай презентував власний проект для переговорів про мир між Україною і Росією. 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube