Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
ЗСУ було банально нічим йти вперед, каже президент
Україна не могла почати контрнаступальні дії на Півдні раніше, адже їй було нічим це робити. Більше того: така операція призвела б до величезних втрат - а цього слід уникати будь-якою ціною.
З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський. Свій коментар щодо дій ЗСУ голова держави надав під час брифінгу в Данії, де він наразі знаходиться з офіційним візитом.
Так, за словами Зеленського, контрнаступ можна було почати коли завгодно. Однак за таких умов це обернулося б повним провалом, загинули б тисячі бійців. Тому Україна чекала на більш сприятливі умови - перш за все, технічного характеру.
"Ми мали дефіцит танків. Могли загинути тисячі людей. Ви пройдете 1-2-3-5 кілометрів, але ви втратите тисячі людей. Ви не досягнете тієї мети, яка нам усім потрібна. Це деокупація, повна деокупація усієї нашої території. Ось і все. Ми чекали, поки ми матимемо потужності", - заявив президент у Данії.
Не дивлячись на слова голови держави, що контрнаступ розпочався тоді, коли Сили оборони були до нього готові, ситуація насправді є дещо іншою, вважають деякі західні ЗМІ. Так, навіть під час початку операції в червні Україна насправді не була повноцінно підготовленою до бойових дій такого порядку. Так, спочатку контрнаступ пішов просто "катастрофічно", пише видання The Economist. ЗСУ зазнали значні втрати як серед особового складу, так і серед дорогої західної техніки. Після цього командування зробило операційні висновки, і загальний план було скориговано. Основна мета Генштабу наразі - збереження війська (людей та техніки).
Через брак наступальної техніки, обіцяної нашими партнерами, наступ ЗСУ і зараз просувається повільно. В Генштабі кажуть, що Україні обіцяли сотні танків Leopard, однак у підсумку ЗСУ поки що отримали лише 60. Також сильно не вистачає машин для розмінування території. Втім, Сили оборони мають подекуди гарні тактичні успіхи - однак стратегічного прориву російської оборонної лінії, на жаль, поки що не сталося.
Раніше під час брифінгу в Данії Зеленський заявив, що Україна готова обміняти російський Бєлгород на членство в НАТО. Так голова держави прокоментував ідею "миру в обмін на території". "Інформатор" також писав про зміну тактики українського контрнаступу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.