Кулеба гостро відповів скептикам контрнаступу ЗСУ на Заході та дав їм пораду

Критикани, які вважають контрнаступ ЗСУ повільним і сумніваються в перемозі України, вже колись прогнозували взяття Києва за три дні

Дмитро Кулеба
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба поспілкувався з німецькою пресою. Фото:

Міністр іноземних справ Дмитро Кулеба гостро відповів критиканам і скептикам на закиди щодо "повільного і провального контрнаступу ЗСУ". Він зауважив, що зазвичай критика, яку розповсюджують в іноземній пресі, надходить від анонімних джерел, тому реагувати на неї не треба взагалі. А також закликав набратися терпіння та вірити в Україну.

Про це Дмитро Кулеба сказав під час інтерв'ю німецькому виданню Bild. Журналіст попросив прокоментувати "сумніви" західних аналітиків щодо українського контрнаступу і запитав, як ставиться до них українська влада та командування ЗСУ. 

"Ми спокійно ставимося до таких заяв. На думку неназваних чиновників, генералів та аналітиків, Україна мала б припинити своє існування протягом трьох-десяти днів у лютому 2022 року. А тепер вони припускають, що Україна не зможе так швидко повернути всю свою територію. Це свідчить про те, що навіть у тих, хто сумнівається, з часом з’являється більше надії »,— сказав український міністр. 

Він зауважив, що аналітики мали б бути обережнішими у своїх прогнозах. Якщо є бажання допомогти - ми з вдячністю це приймаємо. А скептичні коментарі та передбачення - не найкращі помічники у часи війни. 

"Що нам потрібно, так це більше довгострокових можливостей для досягнення більш короткострокових результатів. Ніколи не недооцінюйте Україну. Будьте впевнені в собі. Майте терпіння. Перемога — це важка праця", - сказав Кулеба.

Критика контрнаступу ЗСУ від Заходу

Останніми тижнями західна преса рясніє статтями на тему "все пропало", "контрнаступ зайшов у глухий кут", "Україна може не виграти війну" і далі у такому ж стилі. Що цікаво, усі публікації мають спільну рису - журналісти посилаються на якесь "анонімне джерело", яке щось там напрогнозувало. Зауважимо, що практика використання анонімних джерел у журналістиці загалом не вважається ознакою фаховості. Авторитетні видання традиційно воліють вдаватися до неї лише у виняткових випадках. Але низка найбільших у світі видань (зокрема, Newsweek, The Wall Street Journal, The New York Times та інші) за останні 2-3 тижні одну за одною публікує статті, де співрозмовником виступає "політик, який просить не називати свого імені", "анонімний генерал", "таємний розвідник", "впливовий дипломат". І скепсис цих анонімів вражає. 

Пишуть, що росіяни нібито готують новий наступ на Україну вже найближчої весни. Що, оскільки, Україна нібито залучила у контрнаступі  останні великі  резерви з технікою НАТО та більше не матиме ким і чим воювати. Що ЗСУ не візьмуть Мелітополь і провалять контрнаступ. Десятки статей з одним і тим самим лейтмотивом дуже схожі на замовну пропаганду. Не дивно, що міністр Кулеба радить ігнорувати таку інформацію. 

Водночас політики та установи, які не приховують обличчя і назв, нічого скептичного не кажуть і "зраду" не демонструють. Як повідомляв Інформатор,  ISW - Інститут вивчення війни  повідомив, що ЗСУ просунулись на лінії Авдіївка-Донецьк та продовжують створювати плацдарм для наступу на лівому березі Дніпра у Херсонській області.

Ми також писали, що, за даними британської розвідки, Україна, крім постійних атак безпілотниками по Москві та інших містах рф, почала використовувати ще й наземні балістичні ракети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube