«Треба реально захищати свою державу, а не ховатися від ТЦК чи чогось подібного. В іншому випадку прийдуть інші ТЦК — російські, й це зараз відбувається на окупованих територія України. А там все відбувається повним ходом, повірте мені»
У пісні багато простих, знайомих станів — коли ніби все ще поруч, але вже не разом. Вона про ті моменти, коли зв’язок між людьми стихає не через скандал, а через мовчання, яке стало звичним. Артистка зізнається, що це не пісня про розрив із претензією — це про усвідомлення, що двоє більше не дивляться в один бік.
Президенти обговорили двосторонні контакти на найближчу перспективу
Президент України Володимир Зеленський подякував турецькому лідеру Реджепу Ердогану за невизнання псевдореферендумів на окупованих територіях. Вони провели телефону розмову. Глави двох держав приділили увагу ряду питань.
Про це йдеться у повідомленні Офісу президента України. Зеленський високо оцінив особисту роль Ердогана в організації нещодавнього обміну військовополонених та наданні прихистку на турецькій землі українським командирам. Зі свого боку лідер Турецької Республіки запевнив, що для звільнених військових створять всі необхідні умови, так само як і для родичів, які відвідуватимуть їх у Туреччині.
Зеленський під час розмови наголосив, що мета незаконних псевдореферендумів, які росія провела на окупованих територіях України, – анексія нових українських земель. Тож світова спільнота має дати максимально жорстку відповідь на дії росії. Він подякував офіційній Анкарі за принципову позицію щодо невизнання цього псевдоголосування.
"Подякував за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також за принципову позицію щодо невизнання незаконних псевдореферендумів, які росія провела на окупованих територіях", - зазначив Зеленський, після розмови з Ердоганом.
Як пише видання Anadolu, Ердоган заявив, що односторонні референдуми на підконтрольних російській стороні територіях України ускладнюють зусилля щодо активізації дипломатичного процесу. Він наголосив, що Туреччина готова до посильного внеску у припинення війни шляхом мирних переговорів.
Під час розмови відзначено ключову роль Туреччини в організації роботи зернової ініціативи та налагодженні експорту української агропродукції Чорним морем. Сторони констатували, що з моменту її започаткування з українських портів вийшли 235 суден із 5,4 мільйонами тонн агропродукції, призначеної для країн Азії, Європи та Африки. Висловлено сподівання на подальше безперешкодне функціонування зернової ініціативи для запобігання глобальній продовольчій кризі.
Окрему увагу лідери держав приділили ситуації на ЗАЕС. Ердоган висловив готовність сприяти міжнародним зусиллям для запобігання ядерній загрозі.
"Пропозиція Анкари щодо посередництва у питанні створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС залишається чинною", - сказав Ердоган.
Туреччина проводить переговори як з російською стороною, так і з українською, прагнучи досягти результату та організувати переговори між Зеленським та путіним. У нещодавньому інтерв'ю американському телеканалу PBS Ердоган заявив, що для завершення війни особливе значення має повернення Україні захоплених рф територій. За словами Ердогана, з 2014 року на зустрічах з російським диктатором закликає його повернути Крим Україні.
Нагадаємо, Україна вручила ноту протесту Туреччині через можливе перекидання російських С-300. Крім того, командири "Азову", яких звільнили з російського полону до кінця війни будуть в Туреччині.
Також Інформатор писав, що Туреччина візьме участь у відновленні Харківської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.