Командири «Азову» до кінця війни будуть в Туреччині: чому саме там та на яких умовах

Читать на русском

Історія посередництва Ердогана у війні між росією та Україною розпочалась ще у 2021 році

Читать на русском
Командири «Азову» до кінця війни будуть в Туреччині: чому саме там та на яких умовах

Історія посередництва Ердогана у війні між росією та Україною розпочалась ще у 2021 році

21 вересня Україна повернула з російського полону 215 людей, серед яких 124 офіцери. Майже всі звільнені знаходяться на території України, окрім п’ятьох командирів «Азова», які, згідно з домовленостями, досягнутими раніше з Президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, перебувають у Туреччині під його особистими гарантіями захисту. Вони будуть там знаходитися до кінця війни. Володимир Зеленський зазначив, що нині в Туреччині вони в безпеці, а наступний крок – це їхнє повернення на батьківщину.

Ця історія, як і будь-яка важлива тема, викликала появу жартів в українських соцмережах. 
Ця історія, як і будь-яка важлива тема, викликала появу жартів в українських соцмережах. 

 

Листопад 2021 року: Ердоган пропонує посередництво у мирному процесі між росією та Україною

29 листопада  2021 року Реджеп Таїп Ердоган під час візиту до Туркменістану, заявив, що Туреччина готова бути посередником у конфлікті Росії та України.  "Наша позиція щодо ситуації в Україні є загальновідомою. Туреччина виступає за забезпечення миру з акцентом на становище кримських татар", - заявив президент. "Сподіваємося, що регіон не перетвориться на зону бойових дій і запанує мир. Туреччина готова до посередництва. Готова обговорювати це питання зі сторонами", - додав він. За словами Ердогана, Туреччина має дружні відносини і з Україною, і з Росією.

У січні 2022 року стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розмовляв із президентами України і Росії Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним і запросив їх обох провести зустріч у Туреччині.

23 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що Україна вітає ініціативу Туреччини стати посередником в переговорах між президентами України та Росії. «Ми вітаємо будь-яке посередництво. За великим рахунком нас влаштує будь-який формат. Якщо президент Ердоган може зібрати президента Путіна і президента Зеленського за одним столом, давайте зробимо це через президента Туреччини», – сказав Кулеба.

Квітень-травень 2022 року. «Азов» звертався до Ердогана за допомогою

29 квітня, під час багатоденного оточення «Азовсталі»,  командир української 36-ої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) звернувся до президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Він попросив застосувати до них процедуру "екстракшн" та вивезти на територію Туреччини. Він зазначив, що на "Азовсталі" знаходиться 600 військовослужбовців, які мають поранення різного ступеню. Також є поранені цивільні особи, яким необхідна допомога.

" Я звертаюся з проханням до турецького народу, до шановного пана президента застосувати до нас процедуру екстракшн, зробити все для того, щоб вивезти гарнізон Маріуполь на територію Туреччини, практично забрати нас з "Азовсталі" з гарантіями безпеки з турецької сторони.", - додав командир.

5 травня парамедик полку  «Азов» з позивним Хасан  попросив президента Турції допомогти евакуювати військових та цивільних з «Азовсталі».  Відеозвернення він опублікував в Telegram. Парамедик повідомив, що він – кримський татарин, нащадок Гіреїв, мусульманин, надає медичну допомогу пораненим на "Азовсталі". Він поділився, що йому боляче дивитися, коли люди помирають на руках просто через нестачу антибіотиків у 2022 році та від гнійних ран.

Від 16 травня розпочався вихід «азовців» з території заводу. Коментуючи евакуацію українських військових з "Азовсталі", заступник міністра оборони України Ганна Маляр пообіцяла, що для їхнього "подальшого повернення додому буде здійснено процедуру обміну". Президент країни Володимир Зеленський також висловив надію, що життя солдатів вдасться зберегти: "Українські герої потрібні Україні живими".

Серпень 2022 року. У Львові  йшлося про обмін військовополоненими

18 серпня у Львові відбулася тристороння зустріч Володимира Зеленського, Реджепа Таїпа Ердогана та Антоніу Гутерреша. Президент Туреччини Реджеп Ердоган після зустрічі у Львові розповів, що під час переговорів із Президентом України Володимиром Зеленським та Генеральний секретарем ООН Антоніу Гутеррешем йшлося про обмін військовополоненими. 

«Під час зустрічі ми обговорили питання обміну військовополоненими та наші ініціативи. Хочу сказати, що це питання нам не байдуже. Я вважаю, що ті, хто слідкує за цим, намагаються відповісти на питання, що сталося з обміном полоненими», - сказав Ердоган.

Результат весь світ побачив 21 вересня. Президент України Володимир Зеленський подякував Президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за провідну роль у звільненні з російського полону українців.

Як раніше повідомляв Інформатор, Україна повернула з полону 215 захисників, серед яких 108 бійців полку "Азов". Їх обміняли на зрадника та кума путіна Віктора Медведчука. Також звільнили 10 іноземців-захисників України.

Тетяна Самойлова



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.