Президент України визнав, що корупція в Україні під час війни існує і з нею треба боротися навіть у дрібницях
Президент України Володимир Зеленський прокоментував низку корупційних скандалів в Україні, назвавши питання дуже чутливим та емоційним для людей. На його думку, з корупційними проблемами потрібно боротися на всіх рівнях. Адже не можна боротися за незалежність і водночас створювати умови для хабарництва.
Про це він сказав у великому телеінтерв'ю британського каналу Channel 4 News. Президент
"Думаю, питання боротьби з корупцією є дуже чутливим в Україні. Бо, коли ви боретеся за своє європейське життя, за майбутнє, за свою незалежність, ви не можете створювати такі маленькі, знаєте, корупційні проблеми. Тому все дуже чутливе. Ставлення людей буквально до всього дуже емоційне", - сказав Зеленський.
Він наголосив, що з корупційними проблемами будуть боротися, це не підлягає сумніву. І робити це потрібно навіть у дрібницях. На питання журналіста про те, чи є нині корупційні помилки в Україні, президент визнав, що так.
"Ми повинні боротися. Навіть якщо ви чуєте, що є якісь маленькі проблеми, як в інших або у вашій країні, ви думаєте, що хтось із цим впорається. Ні, ви не можете", - сказав Зеленський.
Наприкінці серпня 2023 року Зеленський зробив заяву про корупцію під час війни. Глава держави заявив, що корупцію потрібно прирівняти до державної зради й закликав нардепів прийняти відповідний законопроєкт. Сказав, що це не може діяти постійно, але на воєнний час така норма цілком корисна.
Але був нюанс - підслідність таких злочинів Зеленський збирався залишити за не за антикорупційними органами, а за СБУ. Це викликало гострі суперечки серед політиків і правозахисників. в ОП планували внести зміни до законодавства, згідно з яким усі корупційні кейси, які розслідуються у сфері нацбезпеки та перевищують суму у 24 мільйони гривень, мають розслідуватися саме СБУ. НАБУ ж пропонувалося залишити "дрібні" справи до 24 мільйонів гривень. Однак західні союзники нібито виступили проти цієї ідеї, побачивши в ній наступ на незалежність антикорупційних органів. Корупція так і не стала державною зрадою - принаймні поки що.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.