«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Ці дії призвели до конституційної кризи
Президент України Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати оцінку конституційній ситуації, викликаної рішенням Конституційного суду, який своїм рішенням 27 жовтня "вбив" частину антикорупційного законодавства.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента .
У листі глава держави зазначив, що останні рішення КСУ щодо базового для антикорупційної інфраструктури законодавства "призвели до серйозної конституційної кризи".
"Українська влада рішуче налаштована до її вирішення і відновленню законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією", - заявив Зеленський.
Він звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати висновок, чи був при ухваленні рішення КСУ конфлікт інтересів.
"Президент закликає надати висновок щодо процедури прискореного розгляду, зважаючи на нагальну необхідність пошуку збалансованого рішення для виходу з конституційної кризи", - йдеться у повідомленні.
Через рішення Конституційного суду НАЗК позбавлене можливості проводити повні перевірки декларацій, отримувати заяви фізичних і юридичних осіб щодо порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», проводити за власною ініціативою перевірку можливих фактів порушення вимог цього Закону, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи щодо запобігання корупції у державних установах.
Нагадаємо, українська громадськість вже майже місяць «гуде» через одне з найодіозніших рішень Конституційного суду, після якого пішло в небуття електронне декларування та перевірка способу життя чиновників. Детальніше про це читайте в матеріалі Інформатора .
Також повідомлялося, які судді голосували за скандальне рішення КСУ і що про них відомо.