Зеленський підписав закон про врегулювання конфлікту між Держаудиторами і оборонними підприємствами: подробиці

Тепер Кабмін встановлюватиме максимальний рівень прибутку у складі ціни продукції оборонного призначення

Зеленский
Нові правила стосуються регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час воєнного стану

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону "Про оборонні закупівлі". Цим документом має удосконалитися правове регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану. Згідно закону, максимальний рівень прибутку у складі ціни продукції оборонного призначення тепер встановлюватиме Кабмін.

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram. За його словами, закон має вирішити конфлікт між Державною аудиторською службою України (ДАСУ) та виробниками військових товарів.

"Президент підписав №10454 щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану. Це законопроєкт, який нарешті вирішує ту проблему між ДАСУ та постачальникам по військовим закупівлям. Щодо рівню прибутку", – повідомив нардеп.

Верховна Рада ухвалила відповідний проєкт закону ще 22 лютого. Цей документ встановлює, що максимальний рівень прибутку у складі ціни продукції оборонного призначення встановлюватиме Кабмін. У випадку, якщо таке обмеження не встановлене, прибуток у своїй пропозиції встановлюватиме сам постачальник.

Як пояснювали в Міністерстві економіки, документ вносить зміни до правил формування прибутку оборонних підприємств, отриманого за постачання продукції за держзамовленням. Зокрема:

  • у разі придбання товарів, робіт та послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничний рівень прибутку, встановлений урядом;
  • для випадків, де рівень прибутку Кабміном не було встановлено, ціна має визначатися відповідно до пропозиції виконавця – з урахуванням його прибутку.

У чому була проблема з прибутком постачальників товарів для потреб оборони

Минулого року неузгодженість законодавства у цій сфері призвела до конфлікту між постачальниками озброєнь та Держаудитслужбою. Так, наприкінці червня 2023 року стало відомо, що постачальникам Міністерства оборони інкримінували завдання державі збитків на суму 2,5 млрд – оскільки вони не мали права закладати прибуток у свої контракти.

Після цього – у липні 2023 року – Кабінет міністрів вніс зміни до постанови про оборонні закупівлі на період дії військового стану, де визначив, що у складі ціни товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки та оборони може бути зазначений прибуток виконавця. Але норма про те, що новий порядок ціноутворення в оборонних закупівлях діє з 24 лютого 2022 року, не увійшла до остаточної версії закону. Це означає, що до деяких старих контрактів на 2,5 млрд грн вимоги до постачальників не було знято. Тепер ситуацію буде врегульовано.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо про загальний вплив виборів президента РФ на ситуацію в Україні, які очікувати зміни та чому в нашій країні зʼявляється небезпека зникнення демократії. Долучайтеся до перегляду щоб послухати детальніше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube