Зеленський допустив проведення виборів в Україні-2024 під час війни: які умови для цього необхідні

Вибори в Україні у 2024 році можуть відбутися, якщо змінити законодавство, забезпечити доступ людей до виборчого процесу та їх безпеку

Володимир Зеленський про вибори в умовах війни
Зеленський не проти виборів в Україні у 2024 році

Президент України Володимир Зеленський допустив проведення виборів в умовах війни у наступному році. Каже, що для цього треба лише змінити законодавство. Та забезпечити безпеку та доступ людей до виборчого процесу.

Про це Зеленський сказав в інтерв'ю італійському каналу Sky TG24. Він наголосив, що вибори можуть відбутися, незважаючи на складність ситуації.

"Ситуація складна, але вибори в Україні можуть відбутися, якщо парламенту вдасться вирішити всі завдання щодо забезпечення доступу до голосування. Важливо організувати вибори безпечним способом для людей, які мають голосувати, не наражаючись на напади (з боку армії рф, – Ред.). Якщо внести зміни до законів, то в Україні відбудуться вибори", - сказав Зеленський.

Раніше перша леді України Олена Зеленська дала зрозуміти, що її чоловік планує знову балотуватися, якщо вибори відбудуться. Зокрема, вона зауважила, що підтримає чоловіка, яке б рішення він не прийняв.

Вибори-2024 в умовах війни: які є особливості

Весною 2024 року в Україні мали б пройти президентські вибори, а восени - парламентські. Однак під час воєнного стану зробити це важко, зважаючи на безпекові моменти і фінансування. При цьому президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Україна готова провести вибори у 2024 році, якщо вони будуть прозорими та демократичними. Для цього потрібно вирішити низку проблем, які виникли через війну.

До того ж, міжнародні партнери України також підтримують проведення виборів у 2024 році. Вони наголошують на необхідності дотримання міжнародних стандартів. 24 серпня 2023 року сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні мають відбутися навіть в умовах війни. Він закликав міжнародні організації, зокрема Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), надати Україні допомогу у проведенні виборів.

Наразі ЦВК вивчає досвід проведення подібних голосувань у Хорватії, Боснії та Герцеговині. Народна депутатка України Аліна Загоруйко зауважила, що для українців цінний досвід країн, яким вдалося досягти миру і провести післявоєнні вибори, незважаючи на різницю у причинах військових конфліктів, значній відмінності в масштабах та в способі врегулювання цих конфліктів.

При цьому, яким чином може відбуватися голосування наразі не відомо. Віцепрем'єр-міністр з цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що Україна не працює над проведенням виборів у застосунку "Дія". Він пояснив це тим, що зараз немає такого завдання, й що ЦВК та парламент також не розглядають відповідні закони.

На фоні чуток про можливе проведення виборів в Україні наголошується, що реальної опозиції у Зеленського немає, як немає і конкурентів, адже більшість з них не заявили про свої політичні амбіції. За даними The Spectator, нинішній глава держави має безпрецедентний рейтинг довіри – 80%. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube