Зеленський анонсував безпекову угоду з США: у WP пояснили, як Трамп може все зіпсувати

Угода, яку підпишуть на саміті «Групи семи» президенти України та США, не буде ратифікована в Конгресі, тому майбутнім президентам США не обов’язково її дотримуватися

Зеленський та лідери Японії і США
Одразу дві країни "Групи семи" готові взяти зобов'язання сприяти обороноздатності України

На саміті G7 в Італії в четвер, 13 червня, Україна планує укласти двосторонні безпекові угоди зі США та Японією. Вони матимуть терміном дії в десять років та передбачають допомогу озброєнням, розвідданими, у навчанні особового складу та обмін військовими технологіями. Водночас небезпека полягає в тому, що домовленості не будуть ратифіковані парламентами. Через це, до прикладу, Дональд Трамп чи будь-який інший президент США, крім Джо Байдена, може легко її розірвати.

Президент Володимир Зеленський на своїй сторінці в соцмережі X повідомляє, що на саміт «Групи семи» очікує важливих рішень. Йдеться про підтримку економічних та оборонних можливостей України.

«Під час зустрічей із Президентом США Джозефом Байденом і Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підпишемо двосторонні безпекові угоди. Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України», — повідомляє президент.

Водночас The Washington Post із посиланням на анонімних американських посадовців, зазначає, що документ буде юридично-обов’язковим для адміністрації Байдена, але він не матиме того ж статусу, що до прикладу, угода про союзницькі відносини з Ізраїлем чи Південною Кореєю. Трамп, який неодноразово заявляв про плани «припинити війну» впродовж 24 годин, може легко вийти із цих домовленостей.

Водночас видання зазначає, що угода зі Сполученими Штатами є кроком уперед. Вашингтон намагатиметься допомогти розбудувати довгострокову систему стримування для України в різних сферах, зокрема в повітрі, на морі та в кібернетичному просторі.

«Йдеться про перехід циклу планування від ведення лише поточної війни до мислення в набагато ширшій перспективі про стримування та захист. Це ще не кінець історії. Із часом будуть способи зробити ці угоди міцнішими, включаючи координацію із союзниками», — сказав Ерік Чіарамелл, науковий співробітником Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Безпекові угоди з Україною

Україна підписала 15 угод про гарантії безпеки — 5 з країнами G7 і 10 з країнами, що приєдналися до Декларації про підтримку України. Жодна із цих угод не була ратифікована парламентом країни, проте вони містять набагато більше конкретики, ніж сумнозвісний Будапештський меморандум.

Як неодноразово зазначали українські та західні чиновники, безпекові гарантії не є заміною членства України в НАТО. Але найближчим часом, принаймні до закінчення війни, на парасольку Альянсу можна не розраховувати. Втім, на липневому саміті НАТО у Вашингтоні, ймовірно, варто очікувати якихось нових кроків на зустріч Києву. До прикладу, блок може зобов'язати своїх членів надавати Україні зброю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube