Звільнення Найєма погіршить відносини між Заходом та Офісом президента, – FT

Останні кадрові зміни також підривають довіру партнерів до українського уряду

Відносини між Заходом та ОП
Західні партнери втрачають довіру до ОП та уряду України. Колаж: Інформатор

Останні кадрові зміни негативно впливають на відносини між західними партнерами та української владою, зокрема, урядом та Офісом президента України. Зокрема, негативну реакцію викликало звільнення керівника Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. Ба більше, на Заході попереджали Володимира Зеленського, що вважають деякі кроки руйнівним та незрозуміли.

Про це йдеться у матеріалі Financial Times. Шестеро українських і західних чиновників розповіли виданню, що серія звільнень, відставок і перестановок в уряді спричинила напругу між Києвом і західними партнерами, які фінансують оборону та реконструкцію України.

“США та інші західні партнери хочуть мати нормальні, передбачувані відносини зі своїми українськими колегами. Зараз вони втрачають довіру до українського уряду через кадрові рішення, які вони не розуміють”, – йдеться у статті.

За даними газети, посли країн-партнерів висловили своє обурення кадровими змінами під час зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, яка відбулася 13 травня. Там мали обговорювати складну енергетичну ситуацію в Україні після російських атак. Натомість розгорнулася дискусія щодо звільнення міністра інфраструктури Олександра Кубракова, а також відсутності Найєма, який мав брати участь у зустрічі, але був усунений прем’єром Денисем Шмигалем.

“Посли прямо запитали, чому Мустафа та агентство не були присутні на зустріч. Найбільше обурилися посол Німеччини, заступник представника ЄС в Україні та посол США”, – зазначив один зі співрозмовників видання.

Українські посадовці зазначили у коментарі FT, що в основі урядових змін лежить політичне суперництво. Водночас дипломати з країн G7 та члени уряду України, як наголошується, розчаровані через внутрішній розбрат та дисфункціїї, які переслідують Офіс та уряд Зеленського у критичний момент війни.  

Звільнення Найєма та Кубракова

Верховна Рада ще 9 травня відправила міністра інфрастраструктури Олександра Кубракова у відставку. Пізніше – трьох його заступників. Він коментував, що ані Шмигаль, ані керівництво “Слуги народу” не обговорювали з ним питання звільнення, а також його не запросили на засідання фракції та профільного комітету. 

А вже 10 червня про своє звільнення з посади голови Агентства з питань відновлення і розвитку інфраструктури оголосив Мустафа Найєм. Причиною назвав чисельні перешкоджання діяльності зі сторони влади. 

Нагадаємо, що видання Bloomberg написало, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль заблокував виїзд Мустафи Найєма у Берлін на щорічну конференцію з відновлення України, яка відбудеться 11-12 червня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube