Сенатор Грем розповів, за що Путін воює в Україні: до чого тут Китай та корисні копалини

Читать на русском

На думку американського політика, російський диктатор хоче віддати багатства цих надр КНР для промисловості

Читать на русском
Корисні копалини та Путін
Українці "сидять на 10-12 трильйонах доларів корисних копалин", вважає Грем

На думку американського політика, російський диктатор хоче віддати багатства цих надр КНР для промисловості

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем розповів, навіщо Путін воює в Україні. За його словами, російський диктатор робить це через "10-12 трильйонів доларів корисних копалин", на яких "сидять" українці. Ці надра потрібні Китаю для того, аби забезпечити його промисловість.

Грем сказав, що Україна могла б стати найбагатшою країною Європи завдяки цьому. Свою думку він висловив у коментарі CBS News

За словами сенатора, Україна дуже багата на корисні копалини, які до того ж є "критично важливими". Сума - приблизно 10-12 трильйонів доларів. З цими багатствами ми могли б стати найбагатшою країною Європи. 

"І цими активами Путін хоче поділитися з Китаєм. Якщо ми зараз допоможемо Україні, вони можуть стати найкращим бізнес-партнером", – зазначив Грем у коментарі телеканалу CBS News. 

Він також заявив, що в США "колись мріяли", що ці копалини можуть бути використані Україною і Заходом. Однак їх не можна віддавати Китаю, адже це "дуже велика справа". 

"Давайте допоможемо їм (українцям - ред.) виграти війну. Ми не можемо дозволити собі програти. Давайте знайдемо рішення цієї війни. Вони (росіяни - ред.) йдуть на золоту жилу, щоб дати Путіну 10 чи 12 трильйонів доларів критично важливих корисних копалин, якими він поділиться з Китаєм", – резюмував сенатор.

Сенатор Грем та корисні копалини

Зазначимо, що американський політик вже не вперше "кладе око" на українські надра. Зокрема, ще взимку, коли Україна відчувала серйозні проблеми через затримку американської допомоги, Ліндсі Грем виступив з дещо дивною ідею: давати Києву зброю в обмін на корисні копалини.

Пояснюючи свою пропозицію щодо переведення американської допомоги на бартерний спосіб, Грем заявив, що це хороша ідея. Адже таким чином вдасться і допомогти Україні, і США при цьому будуть у виграші. 

"Я хочу перетворити пакет допомоги на кредит, і це має для мене сенс… У нас борг на $34 трильйони. Україна має корисні копалини, мають багато ресурсів", – повідомив Грем.

Він також мотивував це тим, що завдяки подібній схемі вдасться розморозити заморожену на той час американську допомогу. Адже, нагадаємо, тоді питання військових пакетів для України перебувало у "пеклі" обговорень і торгів Конгресу. 

Зазначимо, що слова Грема взагалі (про корисні копалини) мають сенс. Україна й справді досі входить у перелік тих країн світу, де багатства надр є найбільшими. Однак є декілька проблем з їхнім видобутком. По-перше, для цього потрібні дуже значні інвестиції та технології, а також багато років їх впровадження. По-друге, досить велика частина родовищ (і розвіданих, і ні) наразі під окупацією. По-третє, врешті, за Конституцією України та відповідними законами надра є власністю народу, причому народу українського, а не американського. Тож віддавати їх навіть партнерам за зброю - ідея не найкраща.  

Раніше "Інформатор" докладно аналізував ідею Грема стосовно українських надр та розбирав, про що взагалі там йшлося. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.