Зброя і гроші Заходу: на яку допомогу Україна може розраховувати у 2023 році

Читать на русском

Напад росії на нашу країну настільки потужний, а його наслідки настільки руйнівні, що немає сумніву, щодо того, що нам би було важко впоратися самим.

Читать на русском
Зброя і гроші Заходу: на яку допомогу Україна може розраховувати у 2023 році
Україні допоможуть пережити тяжкі часи, переконані експерти

Напад росії на нашу країну настільки потужний, а його наслідки настільки руйнівні, що немає сумніву, щодо того, що нам би було важко впоратися самим.

У своїх новорічних та різдвяних промовах лідери західних держав згадували Україну та обіцяли допомогти. Сучасне озброєння надійде в ЗСУ вже найближчим часом, переконані експерти. Так само ми не залишимося наодинці з економічними проблемами

Зброя

Генерал Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist заявив, що для того, аби ЗСУ змогли вести широкомасштабні дії зі звільнення території, нам потрібна техніка. Йдеться про 300 танків, близько 700 бойових машин піхоти та пів тисячі гаубиць. На заході це розуміють, переконаний військовий аналітик полковник Петро Черник, тому ми отримаємо зброю. Ту, яку потребуємо, питання тільки в часі.

Військовий аналітик Петро Черник впевнений, що Україна отримає необхідну зброю
Військовий аналітик Петро Черник впевнений, що Україна отримає необхідну зброю

Протиповітряна оборона

Американські союзники погодили передачу Україні протиповітряного комплексу Patriot. На думку пана Черника, незабаром вони з’являться в ЗСУ.

«Вони з’являться найближчим часом. Думаю, йдеться про кілька тижнів. Ну, максимум місяць-два. Більше не буде. До кінця зими вони в обов’язковому порядку попрацюють», — переконаний пан Петро.

Розумні бомби

Поки що немає повідомлень про надходження на озброєння ЗСУ систем JDAM, каже пан Черник. Але він вважає, що воно теж відбудеться в найближчі тижні.

За допомогою систем JDAM українські пілоти зможуть  скидати бомби зі снайперською точністю на відстань 24-80 км
За допомогою систем JDAM українські пілоти зможуть  скидати бомби зі снайперською точністю на відстань 24-80 км

Ці системи перетворюють звичайні бомби на «розумні», і потенційно можуть надати суттєву перевагу українській авіації. Пілоти зможуть використовувати авіаційні бомби для снайперського враження цілей на глибині від точки скинення 24 — 80 км, залежно від модифікації JDAM. Для порівняння, російські пілоти завдають бомбових ударів лише по площі і недалеко від місця скидання. 

Танки

Щодо бронетехніки — танків Abrams чи Leopard 2, експерт переконаний, що її ми теж отримаємо, але вона з’явиться пізніше завдяки системній роботі дипломатів. Зрештою, каже він, раніше фантастикою виглядала передача Україні HIMARS, IRIS-T, NASAMS і, зрештою, Patriot. Отже, бронетехніка НАТО для ЗСУ — це лише питання часу.

США планують передати БМП Bradley
США планують передати БМП Bradley

«А, за великим рахунком, вона вже й надходить: не забуваємо, що величезну кількість бронеавтомобілів, бронетранспортерів уже надано як таких. Починаючи від британських Spartan, австралійських Bushmaster, закінчуючи французькими броньованими машинами. І вже підтверджена інформація про те, що із часом з’явиться М2 Bradley — чи не найкраща бронемашина, яка наближається за своїми характеристиками до легкого танка. Плюс, не забуваємо, про лінійку Т-72: тільки поляки нам передали — близько 300 машин. Це неймовірно багато», — каже пан Черник.

Літаки

Експерт також переконаний, що у 2023 році Україна отримає від західних союзників літаки. І йдеться не лише про МіГ-29 із запасів країн колишнього Варшавського договору, але й новітні F-16.

Українські пілоти вчаться літати на американських F-16
Українських пілотів вчать літати на американських F-16

«Літаки обов’язково будуть. Сто мільйонів доларів виділено на підготовку українських пілотів, не може такого бути, що їх просто викинуть у повітря — так не буде. Я не знаю коли, за яких обставин це відбудеться. Але я приклади по HIMARS, IRIS-T і Patriot навів… Боротьба за надання зброї — це як комп’ютерна гра: кожний рівень треба пройти… Тобто, важка робота для дипломатів, але вони з нею справляються», — каже пан Петро.

Макрофінансова допомога

У 2023 році стан зруйнованої війною економіки України буде тяжким. В інтерв’ю Bloomberg прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ВВП впаде на 30 %. Водночас через війну падіння економіки становитиме 3–9 %. Очікуваний дефіцит бюджету складе 38 мільярдів доларів.

Україна розраховує на міжнародну підтримку. Зокрема ЄС планує виділити 18 мільярдів євро. За словами голови НБУ Андрія Пишного, від США наразі очікується 10 мільярдів доларів макрофіну. А Нацбанк домовився зі МВФ щодо укладення нової Моніторингової програми, після чого, як розраховують, можна буде залучити фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році.

ЄС планує виділити  Україні 18 мільярдів євро
ЄС планує виділити  Україні 18 мільярдів євро

У рамках «Енергетичного Рамштайну» Україна має отримати допомоги на приблизно 1 мільярд Євро. На таку суму мають передати країни-союзники енергетичного обладнання для ремонту та усуненню наслідків ударів, яких завдали російські терористичні війська по інфраструктурі нашої держави.

Міжнародна допомога дає змогу Україні попри війну утриматися від збільшення податків, не зменшуючи водночас соціальну допомогу та не «вмикаючи станок». Інфляція в нашій країні нижча, ніж у багатьох мирних державах, заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«У жовтні ми навіть збільшили мінімальну заробітну плату на 200 гривень. Так, це не багато, але інші країни в подібних ситуаціях не могли собі дозволити, навіть, виконувати ті зобов’язання, які в них є. А ми обслуговуємо всю «соціалку», виплачуємо всю «соціалку» без затримок. Включно з пенсіями, включно з допомогою малозабезпеченим. Тобто, ми тримаємося і обов’язково витримаємо», — каже пан Гетманцев.

За словами експерта, за минулий рік економіка суттєво вийшла з тіні. Йдеться не лише про ефективні заходи фіскальної політики, а також і про патріотичну позицію багатьох бізнесменів, які відчувають моральний обов’язок допомагати країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.