Ми будемо поруч: що на Новий рік говорили європейські лідери про Україну

Тема російсько-української війни стала настільки значущою, що її не могли оминути у своїх новорічних промовах представники провідних країн світу.

Ми будемо поруч: що на Новий рік говорили європейські лідери про Україну
Лідери європейських країн запевняють у підтримці

Очільники Франції, Німеччини, Британії, Польщі, Фінляндії, а також Євросоюзу говорили про нашу країну й обіцяли свою підтримку. Така увага до України показує, що європейська громадськість однозначно на нашому боці, ніякої «втоми від України» нема.

Що говорили світові лідери

Франція

Президент Франції Емануель Макрон пообіцяв і надалі підтримувати Україну. Він закликав французів до єдності перед тими викликами, перед якими опинилася його країна, зокрема й через війну. До українців він звернувся окремо й запевнив, що Франція допомагатиме стільки, скільки буде потрібно, про це він написав українською на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Ми будемо поруч з вами, ми будемо допомагати вам до перемоги, ми будемо разом, щоб побудувати справедливий і міцний мир. Розраховуйте на Францію та Європу» — наголосив Макрон.

Німеччина

Тема війни відігравала центральну роль у промові Канцлера Німеччини Олафа Шольца до німецького народу. Він подякував своїм краянам за ту єдність, яку вони продемонстрували в складний рік, аби підтримати Україну. Він зазначив, що хоча енергетичний шантаж росії відчули на собі всі мешканці Німеччини, його країна продемонструвала стійкість та згуртованість, у результаті чого стала незалежною від волі кремля. Він пообіцяв і надалі підтримувати Україну.

«Путін веде імперіалістичну загарбницьку війну в серці Європи. Цей поворотний момент також піддає нас і нашу країну випробуванню. Багатьох хвилює війна. Ми співчуваємо українцям, які, навіть у такі дні, як сьогодні, не можуть відпочити від російських бомб і ракет. І всі ми відчуваємо наслідки цієї війни у ​​повсякденному житті: коли робимо покупки в супермаркеті, на заправці чи коли оплачуємо рахунок за електроенергію чи газ», — сказав Канцлер.

Він зазначив, що минулий рік був роком «згуртованості й сили», адже українці змогли протистояти російській навалі в тому числі й завдяки допомозі ФРН та ЄС. Пан Шольц оголосив, що Німеччина й далі підтримуватиме Україну. 

Британія

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що війна, розв’язана путіним, мала значний негативний вплив на глобальну економіку, яка й без того була ослаблена пандемією. За його словами, цей вплив спостерігатиметься впродовж довгих років.

«Але 2023 рік дасть нам можливість продемонструвати найкраще, що є в Британії, на світовій арені, продовжуючи стояти разом із нашими українськими друзями проти жорстокості путіна та захищаючи свободу й демократію скрізь, де ми вважатимемо, що вони перебувають під загрозою», — заявив пан Сунак.

Польща

Анджей Дуда, президент Польщі заявив, що питання безпеки на тлі агресії москви є найголовнішим для його країни. Війна, розв’язана путіним має глобальні наслідки, і торкнулася всіх на планеті, каже пан Дуда. Попри все, він пообіцяв і надалі підтримувати Україну.

«Ми живемо в небезпечний час — за нашим східним кордоном йде повномасштабна війна. Такого в Європі не було із часів Другої світової війни. Жорстока агресія росії проти незалежної та демократичної України принесла смерть, біль і страждання… Ми в Польщі, як ніхто інший у світі, щодня на власні очі бачимо величину людських трагедій. Ми зустрічаємо матерів і дітей, які шукають у нас притулку, рятуючись від жахів війни. Вони наші гості», — заявив він.

Фінляндія

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо запевнив у рішучій підтримці України з боку Фінляндії, Європи та Заходу. Він навів історичні паралелі між сучасною війною і Зимовою війною у Фінляндії.

«Лідери авторитарної країни, Сталін і путін, не врахували істотного фактора. Що у вільній країні в людей є воля і переконання. І що народ, який діє спільно, — це велика сила» — сказав Нііністьо.

Євросоюз

Урсула фон дер Ляєн, генеральний секретар Єврокомісії в передноворічному зверненні подякувала Чехії, яка головувала в ЄС. Вона зазначила, що позиція Праги допомогла забезпечити єдність ЄС щодо основних пріоритетів, таких як «санкції проти росії, або підтримка України».

Чому політики говорили про Україну в новорічних промовах

Політолог Олег Саакян вважає, що увага світових політиків до проблеми війни в Україні — надзвичайно сприятливий знак. За його словами, це є свідченням того, що проблема війни та відбудови нашої держави буде у фокусі впливових світових політиків, принаймні, упродовж 2023 року.

«Тут є позитив із двох боків, скажімо. Перший — вони згадували тому, що в цих суспільствах є серйозний рівень підтримки України. Так, десь він, умовно, абсолютний, а десь він менший, але він всюди колосально великий. І це — електоральний пиріг, це частина електорату, з яким потрібно комунікувати, і новорічна промова також є формою цієї комунікації, щоб запевнити, що цей президент є президентом цієї авдиторії. І зворотня сторона — того що, звертаючись до них, це означає, що президенти готові бути провайдерами цієї політики. Вони розуміють, що вони будуть іти в цьому фарватері… вони готують свою авдиторію до того, що кроки в цьому напрямку будуть», — заявив експерт.

Раніше ми розповідали про те, що розповідав Президент України Володимир Зеленський у своєму новорічному зверненні. Інформатор також писав про те, як забальзамований путін записав новорічне звернення на фоні фейкових військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube