США розглядають можливість надсилати Україні БМП Bradley: що відомо про цю техніку

Пентагон розмірковує над тим, аби надіслати на допомогу Україні БМП Bradley.

США розглядають можливість надсилати Україні БМП Bradley: що відомо про цю техніку
Американські генерали кажуть, що вони однозначно кращі за стару радянську бронетехніку

На відміну від нових зразків натівського озброєння, постачання якого викликає опір частини західного істеблішменту і є складним в обслуговуванні та ремонті, цієї бронетехніки є багато і вона відносно дешева. Bradley розробляли спеціально для протистояння радянській бронетехніці, завдяки модернізаціям, вона чудово із цим завданням справляється, кажуть американські військові.

Bradley в поміч

Уряд США розглядає можливість відправлення бойових машин піхоти Bradley в Україну в рамках подальшого пакету військової підтримки, повідомляють джерела Bloomberg. Джерела видання на умовах анонімності повідомляють, що Білий Дім шукає можливості допомогти ЗСУ, але щодо бронетехніки мають обмежені можливості.

Генерал Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist заявив, що для того, аби ЗСУ змогли вести широкомасштабні дії зі звільнення території, нам потрібна техніка. Йдеться про 300 танків, приблизно 700 бойових машин піхоти та пів тисячі гаубиць. Але Захід обмежений щодо надання такої допомоги не лише політичними мотивами, але й тим, що виявився не готовим до такого способу ведення війни: ті ж Abrams потребують складної технологічної бази для обслуговування, а німецькі Leopard 2 через ганебне недофінансування, залишаються мало не єдиною бронетехнікою Бундесверу.

Марк Кансін вважає, що Bradley добре послужать Україні
Марк Кансін вважає, що Bradley добре послужать Україні

«Bradley забезпечить значне збільшення наземних бойових можливостей, оскільки це, по суті, легкий танк. На відміну від M113, які були надані раніше, Bradley добре озброєний потужною 25-мм гарматою та протитанковими ракетами TOW. У Сполучених Штатах багато Bradley, хоча деякі з них старіші та потребують модернізації, тому запаси не є проблемою». — сказав Марк Кансіан, колишній аналітик Білого дому з оборонного бюджету, який зараз працює в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Якщо рішення про передачу БМП буде прийняте, мине кілька місяців, перш ніж Україна зможе їх використовувати, оскільки екіпажі та інженери повинні пройти навчання. Нова бронетехніка потрібна ЗСУ і для того, аби підготуватися до ймовірного нового наступу росії навесні.

Що може Bradley

Призначення

У сучасній класифікації Bradley — це легкоброньований транспортний засіб. Його використовують для розвідки, вогневої підтримки, а також транспортування підрозділів на полі бою. Уперше ця машина з’явилася в 1981 році, її розробляли для протистояння радянській бронетехніці. Bradley застосовувалася американським військами у війнах у Перській затоці та Іраку. Від початку масового виробництва випущено приблизно 7 тисяч машин різних модифікацій. За даними порталу «Мілітарний» вартість однієї такої машини складає близько 2,2 мільйона доларів.

Броня

Броня БМП Bradley витримує удари 30-мм гармати — основної зброї радянських БМП-2 — та ручних протитанкових гранатометів. Захист складається з двох шарів броні, між якими проміжок у приблизно 10 см. Кожен шар міцний сам по собі — це композитний матеріал зі сталі, алюмінію і кевлару. Для порівняння, у радянських БМП броня суцільнометалева. Крім того, може бути навішено додатковий захист, щоби протистояти ударам потужнішого озброєння.

Двигун

БМП має двигун потужністю 600–675 кінських сил (залежно від модифікації) та автоматичну коробку передач. Це дає змогу зберігати гарні показники щодо мобільності навіть із додатково навішеною системою динамічного бронезахисту. Завдяки гарній ходовій та двигуну, можна наростити вагу Bradley навіть до 50 % шляхом додаткового бронезахисту. У початковому варіанті вага машини складає — 21 тонна, з додатковим захистом — понад 60 тонн. Максимальна швидкість — 66 км/год.

Озброєння

Головна зброя Bradley — автоматична гармата M242 Bushmaster калібром 25 мм. Вона показала свою надійність і універсальність під час операції «Буря в пустелі»: більшість Іракських танків була підбита саме Bradley, а не танками Abrams. За допомогою цієї гармати можна вести вогонь по повітряних цілях, такі як вертольоти та літаки, що летять на низькій висоті на малих швидкостях. Швидкострільність складає 200 пострілів на хвилину, ефективна дальність вогню — 3 кілометри.

Bradley озброєні гарматою, кулеметом та протитанковим комплексом
Bradley озброєні гарматою, кулеметом та протитанковим комплексом з сучасною системою наведення

БМП має також спарений кулемет калібру 7,62 для протидії піхоті. А щоби протистояти танкам, встановлено важкий протитанковий керований ракетний комплекс TOW 2 з двома ракетами та дальністю стрільби до 4 кілометрів.

Система наведення

Навіть старі моделі Bradley мають тепловізори. Сучасніші системи керуванням вогнем збільшують влучність, коригуючи гармату й дають змогу Bradley в автоматичному режимі відстежувати одразу дві цілі.

Новіші модифікації оснащені цифровою системою ведення вогню, яка в реальному часі збирає інформацію про цілі, даючи повну картину на дисплеї командира й механіка-водія машини. Крім того, БМП утворюють між собою мережу й можуть обмінюватися даними про довколишню ситуацію із супутниками за захищеними каналами.

Екіпаж

Керівництво машиною здійснюють три людини: навідник, командир і механік-водій. Десантна група складає 6 людей. Це менше на одного, ніж у радянських БМП-2. На відміну від радянського аналога, Bradley значно вищі, тому екіпажу там зручніше. Натомість радянська БМП має нижчий профіль, тому їй легше сховатися.

Bradley розраховані на транспортування 6 чоловік десанту
Bradley розраховані на транспортування 6 чоловік десанту

 Як оцінюють новину експерти

Девід Перкінс, бригадний генерал у відставці, який командував танковими з’єднаннями під час вторгнення США в Ірак, каже, що Bradley чудово себе зарекомендували в боротьбі з радянськими зразками бронетехніки. Він додав, що з його досвіду вони «більш ніж підходять», аби знищувати російські бойовим машинам піхоти та танки Т-72

«Bradley були б суттєво кращими в порівнянні з нинішніми українськими бойовими машинами», — сказав Bloomberg Девід Перкінс, генерал у відставці.

В Іраку БМП Bradley підбили більше танків, ніж Abrams
В Іраці БМП Bradley підбили більше танків, ніж Abrams

Майкл Аллен, колишній радник Білого Дому, сказав, що надання Україні Bradley суттєво допомогло б. За його словами більшість експертів прогнозують, що надалі війна буде більше схожа на Херсонську операцію, аніж на Харківську. Тобто відбуватиметься поступова підготовка й повільне проникнення в оборону супротивника, а не швидкий прорив через слабку лінію укріплень та відвоювання великих територій за короткі проміжки часу.

«Бредлі швидкий і маневрений і відповідає нашим політичним цілям — дати українцям зброю, щоби прискорити кінець війни. Крім того, Україна взагалі відчайдушно потребує броні», — сказав пан Аллен.

Раніше ми писали про те, чому Захід не надсилає Україні ATACMS, Abrams та Leopard. Також Інформатор розповідав, що у розвідці пояснили, чому Іран не передає балістичні ракети росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube