Чому дітям з ГРВІ стає гірше протягом ночі: головні помилки батьків

Як батькам підготуватись до ночі, якщо дитина захворіла.

Лікар Комаровський
Вночі особливо уважно стежте за станом вашої дитини!

Діти з ГРВІ почуваються гірше увечері та вночі. Лікар Євген Комаровський пояснив, чому так відбувається, та як цьому зарадити. Він порадив батькам бути особливо уважними за подіних обставин, адже найліпший варіант, якщо дитина вже хворіє - це бути готовими звечора. Інакше шанс опинитись в лікарні під крапельницею на ранок виростає в рази, застеріг педіатр. 

Причин погіршення стану дитини вночі кілька. По-перше, коли дитина спить або лежить, в її дихальних шляхах швидше накопичується слиз, адже, за його словами, сила вдиху менша, як і сила видиху. Тож, слиз в горизонтальній позі не викашлюється, а залишається в бронхах. Це провокує сильніші напади кашлю.

Наступний момент - сухе й тепле повітря в кімнаті, де дитина спить. Насправді дитина має бути тепло одягнена, а температура повітря в приміщенні не повинна при цьому перевищувати 18-20 градусів. Також варто слідкувати за вологістю. Вона має становити від 40 до 60 одиниць. Саме за таких обставин дитина зможе нормально спати. 

Крім того, вночі дитина сонна, її складніше вмовити випити води чи теплого чаю (а робити це слід регулярно, щоб не було зневоднення), дати ліки, змінити позу сну тощо. Та й батьки вночі конценруються гірше, можна наплутати з лікамий  дозами, застеріг Комаровський. Тож готуйтесь заздалегідь!

Як підготуватись до ночі, якщо ваша дитина хворіє: 

  • Оберіть кімнату, яка вентилюється. Одягніть дитину в теплу піжаму.
  • Добре, якщо у вас є ліжко, головний край якого піднімається. Кут не має бути значним, та так дитині буде простіше відкашлятись та дихати.
  • Облаштуйте поряд із ліжком дитини місце, аби вам зручно було присісти поруч (напоїти, заспокоїти, почитати казку). Можете ночувати тут, в цій же кімнаті. 
  • Слухайте дихання дитини протягом ночі. Спіть в піжамі та шкарпетках, аби довго не збиратись, якщо встати довелось терміново.
  • Домовтесь в родині, хто вставатиме частіше (бажано, щоб це робив той з батьків, кого дитина краще слухається, хто зможе вмовити випити ліки чи напій!).
  • Задалегідь приготуйте напій, яким поїть дитину кожні три години. Кожні 3-4 години дитина має ходити в туалет!
  • Назви препаратів та дози ліків уточніть у лікаря вдень. Увечері підготуйте їх, пропишіть собі чітку інструкцію, аби не дати дитині більше потрібного та не спричинити отруєння. 
  • Коли дасте ліки - запишіть, що саме, в якому дозуванні і коли дали дитині. Не панійкуте!
  • Майте під руками судинозвужуючі та сольові краплі для носу та капайте дитячого носика, аби дихання було нормальним. 
  • Майте під рукою термометр та гідрометр. Майте нові батарейки до них. 
  • Якщо ви стали батьками - знайте куди дзвонити, якщо вже що! І нехай ваш телефон завжди буде заряджений.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube