Як батькам підготуватись до ночі, якщо дитина захворіла.
Діти з ГРВІ почуваються гірше увечері та вночі. Лікар Євген Комаровський пояснив, чому так відбувається, та як цьому зарадити. Він порадив батькам бути особливо уважними за подіних обставин, адже найліпший варіант, якщо дитина вже хворіє - це бути готовими звечора. Інакше шанс опинитись в лікарні під крапельницею на ранок виростає в рази, застеріг педіатр.
Причин погіршення стану дитини вночі кілька. По-перше, коли дитина спить або лежить, в її дихальних шляхах швидше накопичується слиз, адже, за його словами, сила вдиху менша, як і сила видиху. Тож, слиз в горизонтальній позі не викашлюється, а залишається в бронхах. Це провокує сильніші напади кашлю.
Наступний момент - сухе й тепле повітря в кімнаті, де дитина спить. Насправді дитина має бути тепло одягнена, а температура повітря в приміщенні не повинна при цьому перевищувати 18-20 градусів. Також варто слідкувати за вологістю. Вона має становити від 40 до 60 одиниць. Саме за таких обставин дитина зможе нормально спати.
Крім того, вночі дитина сонна, її складніше вмовити випити води чи теплого чаю (а робити це слід регулярно, щоб не було зневоднення), дати ліки, змінити позу сну тощо. Та й батьки вночі конценруються гірше, можна наплутати з лікамий дозами, застеріг Комаровський. Тож готуйтесь заздалегідь!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.