Запаси зброї в США виснажуються, їх може не вистачити на війну з Китаєм - NYT

Американське військове керівництво занепокоєне темпами витрати високоточної зброї під час операцій проти хуситів у Ємені. Через це Пентагон може бути змушений вивести частину озброєнь із баз в Індо-Тихоокеанському регіоні - що створює ризики для стримування Китаю

Єменсько-ізраїльсько-американсько-палестинський конфлікт
Війна в Ємені спалює запаси США. Фото: Getty Images

Американське військове керівництво все більше занепокоєне тим, що операції на Близькому Сході можуть негативно вплинути на готовність США до потенційного протистояння з Китаєм у Тихоокеанському регіоні. Згідно з джерелами в Конгресі, Пентагон може бути змушений перекинути високоточну далекобійну зброю з Азії для підтримки місій у Ємені. До того ж, витрати Пентагону на повітряні удари по хуситах перевищили мільярд доларів.

Як повідомляє The New York Times, Вашингтоні побоюються, що це відкриє простір для дій Китаю в регіоні. Причиною побоювань є інтенсивні удари по єменським повстанцям-хуситам, які були активізовані після початку конфлікту між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС восени 2023 року. Підрозділи американського флоту та авіації, задіяні у цих місіях, працюють на межі можливостей, що ставить під загрозу технічне обслуговування та бойову готовність, кажуть чиновники.

Особливо непокоїть те, що ресурси, необхідні для оборони Індо-Тихоокеанського регіону, поступово витрачаються в операціях на Близькому Сході. Представники адміністрації Трампа, включно з міністром оборони Пітом Гегсетом та колишнім заступником глави Пентагону Елбріджем Колбі, вважають, що США мають зробити пріоритетом нарощування військової присутності в Азії, аби протистояти військовим амбіціям Китаю.

За даними журналістів, лише за перші три тижні повітряних атак у Ємені було витрачено озброєння на суму щонайменше 200 мільйонів доларів. З урахуванням витрат на логістику та персонал, ця цифра вже перевищила мільярд. Пентагон, окрім іншого, розгорнув два авіаносці, винищувачі, бомбардувальники B-2, а також системи ПРО Patriot і THAAD.

У Пентагоні визнають, що спроби нейтралізувати хуситські запаси ракет і безпілотників мали обмежений ефект, незважаючи на значні витрати. Занепокоєння серед американських військових особливо посилилося, оскільки на момент початку цих операцій стратегічні запаси ВМС уже були меншими за плановий рівень.

Офіційні особи також попереджають, що у разі виникнення конфлікту з Китаєм, США можуть зіткнутися з реальними труднощами - через нестачу зброї, необхідної для відсічі потенційного нападу з боку Народно-визвольної армії КНР. Попри ці застереження, речник командувача Індо-Тихоокеанського командування адмірала Папаро наполягає: американські сили зберігають боєготовність і здатні діяти в різних регіонах світу водночас.

Нещодавно, під час візиту до Азії, міністр оборони Гегсет запевнив союзників, що Вашингтон залишатиметься присутнім у регіоні, попри тиск на ресурси через інші конфлікти. За його словами, США планують безпрецедентне зміцнення оборонної взаємодії з Філіппінами, Японією, Південною Кореєю та Австралією.

Серед озброєння, яке активно використовується у кампанії в Ємені - крилаті ракети Tomahawk, керовані авіабомби AGM-154 JSOW, а також стелс-ракети великої дальності AGM-158 JASSM. Саме ці типи озброєнь, за оцінками Пентагону, є ключовими у разі необхідності протидії повітряно-морському наступу з боку Китаю.

Торгівельна війна між США та Китаєм

Президент США Дональд Трамп висловив жорстку позицію щодо тарифної війни з Китаєм. Він погрожує запровадити додаткові мита на китайські товари у розмірі 50%. Це станеться, якщо Пекін не скасує свої 34% мита, які були накладені у відповідь на американські тарифи.

Нагадаємо, що ще 8 квітня Інформатор докладно розбирав, чому Трамп хоче воювати з Китаєм і до чого тут Україна та угода про копалини. Справа в тому, що він хоче нейтралізувати китайських спільників, таких як Росія, Іран та навіть Північна Корея шляхом переговорів. Якщо дивитися на дії Трампа під таким кутом зору, стає зрозумілою його логіка щодо України та навіть значення жахливої угоди про копалини. Тому Трамп лякає Іран війною та обіцяє вдарити ракетами по його ядерним заводам. 

Північній Кореї Трамп поки що запропонував переговори. Він навіть назвав Кім Чен Ина розумним хлопцем. Так само Трамп вступив в переговори з Росією. Мета Трампа в данному випадку - вивести РФ з залежності від Китаю, у якій Путін опинився після того, як почав війну з Україною. До речі, про цей свій план Трамп казав ще до перемоги на виборах президента. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube