Американський міністр оборони прибув у Панаму та заявив, що КНР не повинна використовувати регіон як зброю
Сполучені Штати Америки збираються уберегти Панамський канал від китайського впливу. Кілька американських військово-морських кораблів прибудуть до Панами для посилення безпеки регіону. Про це оголосив міністр оборони США Піт Гегсет.
Свою заяву він зробив у вівторок, 8 квітня, під час візиту до Панами. Там він офіційно відкрив новий док, який фінансується Штатами на колишній американській базі, передає WCNC.
"Ми маємо бути чесними! Китай не будував цей канал. Китай не буде використовувати Панамський канал як зброю", - наголосив глава Пентагону.
За його словами, китайські компанії мають важливу опору в Панамі - а це збільшує ризик шпигунства. Водночас після зустрічі з президентом Панами Хосе Раулем Муліно він зазначив, що регіон покращив співпрацю у сфері безпеки зі США.
"Ви та наполеглива праця вашої країни має значення. Розширення співпраці у сфері безпеки зробить наші країни безпечнішими, сильнішими та процвітаючими", - підкреслив Гегсет.
Його візит відбувається на тлі напруженості через неодноразові заяви президента США Дональда Трампа про те, що США платять завищену ціну за користування Панамським каналом, а Китай має вплив на його операції. Водночас Панама ці звинувачення заперечує.
Сполучені Штати неодноразово влаштовували військові операції у Панамі. Зокрема, у грудні 1989 року з метою повалення режиму генерала Нор'єга. І частіше всього це ставалося, коли американськими президентами були республіканці - власне, як і зараз.
Варто зазначити, що, власне, США і побудували Панамський канал. Вони контролювали його до 1999-го року, після чого передали владі Панами.
Інформатор писав, що Трамп готується до війни з Китаєм. Саме тому він хоче нейтралізувати китайських спільників, таких як Росія, Іран та навіть Північна Корея шляхом переговорів. Якщо дивитися на дії Трампа під таким кутом зору, стає зрозумілою його логіка щодо України та навіть значення жахливої угоди про копалини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.