Запаси пального для вашого авто: який насправді термін придатності у бензину

Пальне має термін придатності

Важливо дотримуватися правил зберігання пального
Важливо дотримуватися правил зберігання пального

Прострочене пальне має підвищену детонацію та потенційно може пошкодити паливну систему вашого автомобіля. Тому правильне зберігання бензину важливо для небезпеки. Який термін придатності у пального.

Згідно з сучасним ДСТУ, всі марки бензину мають гарантований термін придатності. Тобто, ви можете зберігати та використовувати сировину не більше ніж рік з дня виготовлення. Це пов'язано з тим, що бензин зараз додають різні присадки, які можуть вплинути на його довговічність.

Є також спеціалізований бензин, наприклад, для використання у військовій техніці. Тому така сировина не може містити мийних присадок та спиртів. Ці види пального потенційно можуть зберігати довше.

На термін придатності бензину впливає два чинника:

  • Контейнер для зберігання. Бензин слід зберігати в щільно закритій тарі. Все для того, щоб уникнути впливу повітря, вологи та забруднень.
  • Температура. Ідеально зберігати бензин за температури +15-20 градусів.

Щоб продовжити термін придатності здебільшого використовують присадки. Наприклад, стабілізатори. Це допоможе зберегти бензин у хорошому стані, якщо ваш автомобіль припаркований протягом тривалого часу.

Ознаки простроченого бензину: таке пальне стає темним чи коричневим. Воно має підвищену детонацію та потенційно може пошкодити паливну систему вашого автомобіля. Саме тому важливо дотримуватися правил зберігання пального та безпечно ним користуватися.

П'ять порад, які допоможуть знизити витрати пального

Найпростіші лайфхаки для збереження пального.

  • Менше гальмуйте. Перед тим, як зупинятися, поступово зменшуйте швидкість, щоб уникнути гострого гальмування.
  • Круїз-контроль на трасі. Використовуйте круїз-контроль на відкритих дорогах, щоб підтримувати сталу швидкість та зекономити пальне.
  • Зменшення ваги. Позбавте автомобіль зайвих предметів у багажнику та підтримуйте правильний тиск у шинах.
  • Дотримання швидкісних обмежень. Не перевищуйте швидкість, оскільки це впливає на споживання пального. 
  • Регулярний технічний огляд. Проводьте регулярний технічний огляд автомобіля, замінюйте фільтри та мастило вчасно, щоб підтримувати ефективність двигуна та зберігати пальне.

Підписуйтесь на наш Telegram-каналщоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube