Китай та рф хочуть перетворити блок на зброю проти Заходу, але решті це не подобається
Країни БРІКС не досягли згоди в угоді про розширення групи в середу, 23 серпня. Перемовини, які тривали одинадцять годин, підвисли. Це загрожує планам розширення блоку й набуття Глобальним Півднем більшої геополітичної ваги.
Пекін та москва намагаються перетворити БРІКС (економічний союз Бразилії, росії, Індії, Китаю та ПАР) на політичний блок на противагу Заходу, але решта членів організації хочуть користуватися гарними взаєминами зі США, ЄС та країнами G7, повідомляє Reuters. Дискусія щодо розширення стала головною темою перемовин у Йоганнесбурзі. Міністр закордонних справ Південної Африки Наледі Пандор заявив, що лідери БРІКС погодили механізми розгляду нових членів.
«Ми домовилися про розширення. У нас є документ, який ми прийняли, який визначає вказівки та принципи, процеси розгляду країн, які бажають стати членами БРІКС… Це дуже позитивно», — повідомив він.
Але за даними джерела Reuters, лідери ще не підписали остаточну рамкову програму вступу. Угода мала бути прийнята після пленарного засідання в середу, але рішення відклали після того, як прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді представив нові критерії прийому.
Країни БРІКС мають різні зовнішньополітичні цілі. Це ускладнює прийняття спільних рішень, адже в блоці діє консенсусна модель прийняття рішень, кожен член має фактичне право вето. Китай та росія закликають до розширення БРІКС, намагаючись перетворити його на геополітичного конкурента Заходу.
«Світ… увійшов у новий період турбулентності та трансформації. Ми, країни БРІКС, повинні завжди пам’ятати про нашу основоположну мету — зміцнювати себе через єдність», — заявив у середу лідер Китаю Сі Цзіньпін.
Але Бразилія та Індія хочуть користуватися перевагами балансування між авторитарним блоком та Заходом. Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва відкинув ідею, що блок має конкурувати з найбагатшими економіками світу. Критерії вступу, які запропонував прем’єр Індіі Моді, включають вимогу до членів не бути об’єктом міжнародних санкцій. Це ставить хрест на включення Ірану та Венесуели, які теж подали заявки. Моді також пропонує встановити для кандидатів мінімальний розмір ВВП.
Понад 40 країн висловили зацікавленість у приєднанні до БРІКС, 22 з них подали офіційний запит. Серед кандидатів на вступ є дуже відмінні між собою країни, але блок приваблює ті уряди, які вважають, що Захід створив правила гри, які не на їхню користь.
Через строкатість економічного союзу, нівелюються такі переваги, як пртужний трудовий ресурс — 40 % населення світу. На БРІКС також припадає чверть світового ВВП. Але блок розширюється, а також створив та просуває Новий банк розвитку, що має стати альтернативою західним кредиторам. Це допомагає знаходити підтримку Глобального півдня і може загрожувати впливу G7.
Раніше ми писали про те, що БРІКС планує запровадити спільну валюту. А також Інформатор розповідав про ганьбу путіна на саміті країн блоку в Йоханесбурзі
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.