БРІКС планує запровадити спільну валюту: яку назву вона отримає та чому саме таку

Читать на русском

У Пекіні та кремлі сподіваються, що це допоможе уникати санкцій Заходу та підірвати могутність Вашингтона

Читать на русском
Спільна валюта БРІКС
Країни економічного союзу намагаються повторити успіх ЄС

У Пекіні та кремлі сподіваються, що це допоможе уникати санкцій Заходу та підірвати могутність Вашингтона

Країни БРІКС (Бразилія, росія, Іран, Китай, Південна Африка) ведуть перемовини про створення спільної валюти для взаємних розрахунків, подібно до того, як це зробив Євросоюз. Проєкт передбачає, що вартість цієї грошової одиниці буде забезпечена золотом та іншими корисними копалинами. У БРІКС сподіваються, що це забезпечить підсилення їхнього блоку.

Нова валюта може отримати назву R5 через те, що назви валют усіх 5 держав-членів БРІКС починаються на літеру R: юань (ренмінбі), рубль, реал, рупія та ранд. Як повідомляють у сюжеті Think BRICS,  валюта не буде замінювати національні грошові одиниці. Її використовуватимуть у взаємних розрахунках, як це свого часу, до запровадження Євро, було з ЕКЮ у Європейському економічному співтоваристві. Це потрібно для полегшення операцій у національних валютах.

«Серйозні країни, які поважають себе, прекрасно розуміють, що поставлено на карту. Вони бачать недоговороздатність господарів нинішньої міжнародної фінансової системи й хочуть створювати свої механізми для забезпечення стійкого економічного розвитку, який буде захищений від диктатури ззовні», — жалівся очільник російського МЗС Сергій Лавров.

Серед тем, які мають обговорити на серпневому саміті БРІКС у Південній Африці мають обговорити також використання R5. Китай, Іран та росія сподіваються, що запровадження спільної валюти дозволить уникнути західних санкцій, зокрема таких, як відключення від SWIFT, а також суттєво ослабить Сполучені Штати.

Альтернативна валюта

Ідея створення нової резервної валюти на основі кошика валют країн БРІКС була сформульована Валдайським клубом ще у 2018 році. Наразі важко спрогнозувати, наскільки такий амбітний проєкт зі зменшення залежності від долара буде успішним. Річ у тім, що ціни на сировину та дорогоцінні метали змінні, а напружені відносини Ірану, рф та Китаю із Заходом можуть будь-якої миті означати запровадження нових санкцій, а отже впливатимуть на курс такої валюти.

Порт Нінбо-Чжоушань
 Країни БРІКС, як Китай, бояться потрапити під західні санкції. Фото: Gocomet

В економічному союзі намагаються уникнути використання для взаємних розрахунків доларів США. Використання ж у ролі міжнародної котроїсь із національних валют ускладнене. Найбільш для цього прийнятною є китайський юань, але річ у тім, що його курс фіксований, повністю залежить від волі Центробанку Китаю, а не вільно конвертований, тобто не відповідає засадам вільного ринку.

Раніше ми писали про те, що Південна Африка має намір провести саміт БРІКС в очному форматі, а путін хоче його відвідати, не зважаючи на орден на арешт від Міжнародного кримінального суду. Інформатор також розповідав, що з’явилася інформація про те, що президент Франції Емануель Макрон має намір прилетіти саміт БРІКС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.