Ексголовком також скептично висловився щодо миротворчого контингенту
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Британії Валерій Залужний заявив, що Україна вступила в нову фазу війни. За його словами, ця війна може тривати до 2034 року. Водночас він скептично оцінив ідею щодо розміщення миротворчого контингенту.
На думку Залужного, миротворці - це добре лише з політичної точки зору. Про це він заявив в інтерв'ю LB live.
"Ми про який контингент ведемо мову? Контингент, який може відбити 500 дронів над Києвом, чи контингент, який сюди заїде в червоних гарних штанях? То який від нього сенс? Від нього немає, мабуть, сенсу", - наголосив ексголовком.
За його словами, миротворці повинні бути спроможними забезпечити мир в Україні. Втім, вони, за його словами, "дуже і дуже обмежені".
"Тому я б дивився досить скептично на це питання з боку практичної реалізації. З боку політичної – це дуже добре", - зауважив Залужний.
Він зазначив, що Британія заявляє про підтримку і готовність надіслати своїх солдатів у разі необхідності - і це добре. Це політична підтримка, яку можна виміряти зовсім іншими мірилами, ніж, наприклад, збивати дрони над Києвом.
Водночас колишній головком наголосив: Україна вступила у нову фазу війни з Росією. І потрібно дбати про довгостроковий захист, оскільки збройне протистояння може затягнутися ще на десятиліття.
"Якщо Україна не змінить стратегію захисту й підходи до мобілізації ресурсів, війна може тривати до 2034 року", - додав Залужний.
Ексголовком та посол України у Великій Британії Валерій Залужний вважає, що протягом двох прийдешніх років встановиться паритет Росії та України як в обороні, так і у наступі. ЗСУ можуть розпочати ефективні наступальні та контрнаступальні атаки. Для цього потрібно ряд умов, від забезпечення яких військові операції завершаться успіхом.
Своїми думками про розвиток військових дій в Україні Валерій Залужний поділився у статті для "Української правди". Генерал виділяє три ключові моменти, про які слід подбати для ефективних наступальних дій ЗСУ. Мова йде про зменшення впливу засобів РЕБ, можливість фізично знищувати російські дрони-розвідники, та масштабування, покращення якості, точності і дальності дронових атак.