У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
З цією категорією військовозобов'язаних поки що не визначились
На початку 2024 року в Україні продовжують працювати над змінами у мобілізаційне законодавство та військову службу. Для цього розроблено низку нововведень, які представлені у законопроєкті № 10378. Частина цих змін стосуватиметься українських чоловіків за кордоном.
Мобілізацію українських чоловіків, які перебувають за кордоном, підтвердив нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв. Він підкреслив, що власне ця категорія військовозобов'язаних у документі згадується, щоправда, жодних подробиць щодо того, як планують мобілізувати чоловіків, що перебувають за кордоном, він не надав.
Чернєв прокоментував коротко: він підтвердив, що у документі присутні зміни щодо цієї категорії. Втім, за його словами, до неї зараз є набагато більше запитань, аніж чітких відповідей.
Наприкінці грудня 2023 року у соцмережах масово почали з'являтися повідомлення, що прикордонна служба перестала випускати з України чоловіків. Мова йшла і про тих громадян, які за законом мають на це право, бо вони є багатодітними батьками та мають інвалідність III групи. Всього лише за декілька годин у прикордонних слугах утворилися величезні черги. Подекуди люди чекали на перетин кордону понад добу.
Обурені громадяни не розуміли, чому їх не випускають з України, якщо всі документи у порядку. Лише через добу з'явився офіційний коментар ДПСУ. Речник Андрій Демчено підтвердив, що інвалідність та багатодітність українських чоловіків відтепер перевірятимуть ретельніше, а для перетину кордону потрібно мати додатковий документ - довідку про відстрочку з ТЦК.
Пропозиції висилати чоловіків з-за кордону звучать давно, втім більшість країн ЄС не готові до цієї процедури, а окремі вже зараз чітко кажуть, що не підуть на це. Приміром, влада Німеччини не буде депортувати українських чоловіків, які отримати у країні тимчасовий прихисток та працюють.
Одним із варіантів оповіщення військовозобов'язаних за кордоном розглядається електронний кабінет призовника, за аналогією до того, як це працює у судах. Військовозобов'язані мають надати актуальну електронну пошту та номер телефону і на цю адресу прийде електронна повістка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.