Антикорупційний комітет ВРУ знайшов корупційні ризики у законопроєкті про мобілізацію: перелік

Читать на русском

Працівники ТЦК та СП можуть ініціювати внесення військовозобов’язаних до реєстру боржників із подальшими обмеженнями

Читать на русском
радіна, мобілізація
Законопроєкт потрібно доопрацювати для подолання корупції

Працівники ТЦК та СП можуть ініціювати внесення військовозобов’язаних до реєстру боржників із подальшими обмеженнями

У понеділок, 8 січня, голова антикорупційного комітету Верховної ради України Анастасія Радіна уточнила, що мало на увазі рішення висновку антикорупційного комітету на урядовий законопроєкт №10378 про мобілізацію. За словами нардепки, комітет виявив у законопроєкті низку норм, які можуть спричинити корупційні ризики.

Про це повідомила голова комітету Анастасія Радіна у Facebook. Вона додала, що у Міноборони вже погодились із зауваженням. Проєкт рішення доопрацьовують.

"Рішення комітету не означає, що члени комітету виступають проти удосконалення процедури мобілізації. Навпаки. Мобілізація має бути справедлива, передбачувана – і без корупційних дірок", – пише Радіна.

На її думку, не слід покладати на органи місцевого самоврядування обов’язок "забезпечити прибуття" військовозобовʼязаних до ТЦК. Місцеве самоврядування може надати транспорт, але без примусу. Обовʼязок "забезпечити прибуття" без уточнення способу "може породжувати свавілля".

Окремо вона прописала про необхідність визначення термінів та умов, за яких працівники ТЦК та СП можуть ініціювати внесення військовозобов’язаних до реєстру боржників із подальшими обмеженнями.

У комітеті вважають, що керівник ТЦК не повинен отримати можливість внести когось до реєстру наступного дня після неприбуття (оскільки військовозобовʼязаний може не прибути з поважних причин), тоді як інших "не помічати" місяцями. Окремо слід прибрати право районних (міських) комісій з питань направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд надавати громадянам відстрочки від направлення на базову військову службу (не плутати з мобілізацією).

Радіна також уточнила, що законопроєкт потрібно доопрацювати для подолання корупції у військово-лікарських комісіях та медико-соціальних експертних комісіях. Окремо слід змінити процедури підтвердження обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації.

Корупція у проєкті закону про мобілізацію

Антикорупційний комітет Верховної Ради України визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію  №  10378 таким, що містить корупційні ризики. Це означає, що його не винесуть на розгляд сесійної зали парламенту. Закон забороняє голосувати за проєкти без рекомендацій профільних комітетів. 

Народні депутати не розглядатимуть законопроєкт у його нинішньому вигляді вже 8 січня, як планували - хіба що встигнуть виправити недоліки та отримати новий висновок комітету, а це - нереально у такі терміни. Без рекомендацій профільних комітетів законопроєкт не можуть виносити на розгляд сесійної зали парламенту.

Раніше Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію. Він не підтримує його в тому вигляді, в якому документ існує наразі. Рішення було прийнято одноголосно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.