Новий закон про мобілізацію: чи розсилатимуть військовозобов'язаним електронні повістки у квітні

Закон не передбачає надсилання повісток через електронний кабінет військовозобов'язаного

Чи розсилатимуть військовозобов'язаним електронні повістки у квітні
Мобілізація і електронні повістки

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи військового обліку". Багатьох громадян хвилює, чи отримають вони електронні повістки для мобілізації вже у квітні. Розмови про це тривають останній тиждень дуже активно.

Остаточну крапку у цьому питанні поставила адвокатка Марія Левченко. Фахівець зазначила, що цей закон не передбачає надсилання повісток через електронний кабінет військовозобов'язаного. 

"Підписання цього законопроєкту не розпочинає процес розсилання електронних повісток, як це зазначають у деяких джерелах", - зазначила вона.

Натомість законопроєкт №10062 зосереджується на удосконаленні реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Зокрема, він розширює перелік даних, які будуть вноситися до цього реєстру.

До реєстру вноситимуться дані про всіх громадян України віком від 18 до 60 років. Винятком будуть ті, хто не підлягає військовому обліку.

"Усі громадяни, які потрапляють до цього реєстру, віком від 18 до 60 років, і які не є військовозобов'язаними, призовникам чи резервістами, то їхні дані видалятимуться", - пояснила вона

Це пов'язано з тим, що в Україні з 2017 року діє закон, який передбачає зняття з військового обліку даних про осіб, які не мають стосунку до військової служби.

Отже, підписання закону №10062 не означає, що повістки військовозобов'язаним будуть надсилатися через електронний кабінет. Цей закон спрямований лише на вдосконалення системи військового обліку та ведення реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів.

Чи вважається врученою повістка у поштовій скринці?

Українців також поспішили заспокоїти через повістки у поштових скриньках. Знайдені у такий спосіб, вони не вважатимуться врученими належним способом, тому жодної відповідальності за їх ігнорування не наступає.

За словами член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, лише та повістка, яку вручили військовозобов'язаному особисто під підпис, буде вважатися врученою. Якщо її проігнорувати може виникнути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Польщі й Чехії утворились величезні черги з чоловіків до паспортних столів. Причиною цьому став новий закон про мобілізацію. Відтепер без військово-облікового документа стане неможливо виготовити паспорт за кордоном. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube