Заклики до бунту під ТЦК у Ковелі: що кажуть у поліції

Правоохоронці встановлюють учасників інциденту та заявили про два кримінальні провадження

Поліція, співробітники ТЦК, ТЦК у Ковелі
Після мітингу біля ТЦК у Ковелі поліція розслідує групове порушення громадського порядку

Правоохоронці відкрили два кримінальні провадження після мітингу 3 серпня перед будівлею ТЦК у місті Ковель Волинської області. Одну справу порушили за ч. 1 ст. 295 Кримінального Кодексу України - це заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку. Також розслідується групове порушення громадського порядку (ч. 1 ст. 293 КК).

Про це 5 серпня повідомив відділ комунікації головного управління Національної поліції у Волинській області. У поліції нагадали, що 3 серпня отримали інформацію про те, що біля приміщення місцевого ТЦК та СП зібралося кілька десятків людей, які висловлюють невдоволення роботою підрозділу ЗСУ.

На місце спрямували наряди поліції для охорони публічного порядку. Також працювала слідчо-оперативна група поліції.

"Зараз правоохоронці продовжують встановлювати учасників інциденту, опитувати очевидців та з'ясовувати інші деталі події. Слідчі дії продовжуються", - йдеться у повідомленні.

Протести у Ковелі та "російський слід"

У Ковелі на Волині вдень 3 серпня місцеві мешканці вийшли на масові протести. Причиною стали дії співробітників місцевого територіального центра комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Вони затримали трьох молодих людей на Шацькому блокпосту. В них відібрали телефони, документи та ключі від автомобіля.

Коли про це стало відомо, на вулицю вийшло багато людей. Під ТЦК зібрався великий натовп, який вимагав випустити затриманих. Співробітникам ТЦК довелося відпустити молодих людей, але протести під будівлею все одно тривали майже до ночі. Проте обійшлося без силових конфліктів – люди мало-помалу розійшлись.

Згодом ТЦК заявив, що до організації мітингу в Ковелі нібито були причетні російські спецслужби. Військові наголосили, що під ТЦК нібито лунали "заклики до бунту", а спецслужби РФ "підтримували та спрямовували конфлікт у необхідному руслі” через відповідні “інформаційні системи”. У ТЦК також вважають, що люди, які брали участь у протестних заходах, нібито піддалися впливу ботів та соцмереж, тому чинили спротив. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube