Захід перекриває лазівки російській нафті: 40 % тіньового флоту рф зареєстровано на Маршаллових Островах

Західні уряди надіслали листи-попередження трьом країнам, фірми яких активно сприяють організації обхідного експорту російських енергоносіїв

Танкери рф
Джерела Reuters повідомляють, що зазвичай ці держави дослухаються до прохань США

США, ЄС і Велика Британія чинять дипломатичний тиск на Ліберію, Маршаллові Острови й Панаму, аби перекрити обхідні шляхи для російської нафти. Захід вимагає посилити контроль над суднами цих країн, які допомагають транспортувати нафту з рф за цінами вищими, аніж встановлена стеля. Союзники мають за мету звести до мінімуму прибутки компаній країни-окупанта, але водночас зберегти потік російських енергоносіїв на світові ринки, аби не спровокувати негативні наслідки для глобальної економіки.

Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на власні джерела. За даними Lloyd's List Intelligence, москва задіяла 535 танкерів «тіньового флоту», аби транспортувати свою нафту. Приблизно 40 % із них належать компаніям, зареєстрованим на Маршаллових Островах.

За даними видання, у ці три країни надіслали листи-попередження щодо того, що така допомога росії може означати високий рівень ризику для суден. До самих країн санкцій не застосовуватимуть. Джерело також повідомляє, що принаймні Панама традиційно реагує на запити США щодо боротьби з незаконною діяльністю.

Обмеження на російський експорт нафти

Наприкінці 2022 року західні країни запровадили ціновий ліміт на продаж російської нафти. Західним компаніям заборонено сприяти торгівлі російською нафтою, зокрема надавати транспортування, страхування та фінансування морських операцій, якщо в результаті цього рф може продавати свою нафту вище, за встановлену максимальну ціну — 60 доларів за барель. Спершу наслідком було значне падіння доходів, але незабаром росія навчилася обходити санкції завдяки використанню «тіньового флоту танкерів» та посередництву третіх країн.

Це значно зменшує прибутки, адже витрати на транспортування збільшилися в рази, проте ефект є недостатнім. Тепер завданням Заходу є перекрити обхідні шляхи. Данія розглядає можливість заблокувати в Балтійському морі танкери, які перевозитимуть нафту для продажу за цінами, вищими за встановлений максимум. Сполучені Штати Америки із цієї ж причини запровадили санкції проти трьох компаній із Ліберії та Дубай, а також арештували їхні судна. А ЄС розмірковує над тим, аби заборонити продаж росії танкерів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube