“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Країни ЄС запровадять податок на надприбутки, отримані від росактивів, і спрямують ці кошти на відновлення України
Єврокомісія збирається 12 грудня опублікувати фінальний проєкт плану, як вона буде використовувати на користь України російські активи, заморожені в ЄС. План Єврокомісії передбачає запровадження податку на надприбутки від використання заморожених активів. Він міститиме застереження, що новий податок не вплине на "національні податки чи інші заходи".
Як пише агенція Bloomberg, доля плану залежить від зустрічі Єврокомісії з експертами від країн-членів ЄС 6 грудня, які мають висловити застороги щодо використання активів рф. Такі з них, як Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Люксембург раніше виступили проти прискорення процесу й закликали до поступовішого підходу. Приміром, почати не з законодавчої пропозиції, а більш неформального документа.
Ухвалення плану 12 грудня Єврокомісією дозволить лідерам ЄС розглянути його на саміті в Брюсселі. Він відбудеться пізніше того ж тижня.
У Брюсселі 14-15 грудня має відбутися саміт ЄС, де питання розширення буде одним з ключових. У останні дні з ЄС надходять сигнали про те, що ЄС може не підтримати початок переговорів про вступ України під час грудневого саміту. Нібито розглядається можливість відкласти це рішення не березень через брак єдності у Євросоюзі. Угорщина публічно обіцяє блокувати позитивне для Києва рішення. Вона також не підтримує зміни бюджету ЄС, які передбачають надання Києву 50 млрд євро допомоги протягом 4 років.
При цьому за попередніми оцінками, в ЄС заморожені понад 200 мільярдів євро російських суверенних активів, що потрапили під санкції. Більшість з них – у кліринговому центрі Euroclear, що базується в Бельгії. Згідно з даними за жовтень, підсанкційні російські активи у Euroclear принесли майже 3 мільярди євро прибутку з моменту їхнього заморожування.
Водночас Бельгія уже оголосила, що створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.