Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
За підрахунками майже 60 % морських поставок російської сирої нафти припадає саме на Балтійське море
Європейський Союз планує доручити Данії проводити перевірку й за потреби блокувати російські нафтові танкери, які проходитимуть через її води. Такі дії мають стати відповіддю на зростання експорту з рф через ріст цін на глобальному ринку. Наразі російська нафта продається дорожче за встановлену країнами G7 ліміт на рівні 60 доларів за барель.
Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела. Блокування має стосуватися тих суден, які не мають західної страховки, тобто тих, які перевозитимуть нафту для інших ринків, де не дотримуються політики встановленої стелі цін. За даними видання, росія транспортує через Балтійське море приблизно 60% свого загального морського експорту. Потенційно Данія може повністю перекрити такий транзит товарів.
Видання пише, що європейські чиновники визнають, що за одинадцять місяців після впровадження цінового ліміту мізерна кількість сирої нафти була продана за ціну на рівні запланованих 60 доларів. Через великий попит, кремль знаходить покупців своїх енергоносіїв, хоч і змушений робити великі знижки та використовувати тіньовий флот.
Рада Європи встановила граничну ціну на російську нафту 3 грудня 2022 року. Стратегія виявилася успішною на початковому етапі, якийсь час ціна експортної марки російської нафти Urals складала, навіть, менше — 49,48 долара за барель, але згодом рф знайшла шляхи обходу санкційних обмежень. У липні росія заробила на продажі сирої нафти рекордну суму доходу, хоч і торгувала з великим дисконтом.
Як виявилося, три чверті поставок російської нафти здійснювалися без використання західних страховок. Розслідування показало, що в обхід санкцій російські енергоносії потрапляють і до США — навіть, Пентагон купував нафтопродукти з рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.