Російську нафту купують Штати та навіть Пентагон: The Washington Post розкрив деталі схеми

Читать на русском

Росіяни обійшли санкції завдяки грецькому нафтопереробному заводу Motor Oil Hellas та турецькому судноплавному терміналу Dortyol - Новини Світу

Читать на русском
Нафта
Росіяни обійшли санкції та продовжили постачати нафту на світові ринки

Росіяни обійшли санкції завдяки грецькому нафтопереробному заводу Motor Oil Hellas та турецькому судноплавному терміналу Dortyol - Новини Світу

Російська нафта продовжує надходити на світові ринки. Також паливо та мастила й інші продукти з "чорного золота" отримує навіть Пентагон. Нафтопродукти рф потрапляють до Туреччини та Греції, а потім змішуються, переробляються і розтікаються по всьому світу.

Про це повідомляє видання The Washington Post. За даними аналітиків, попри заборону та санкції, які наклали на російську нафту, росіянам вдається через грецький нафтопереробний завод постачати нафту навіть американцям.

Грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas, який є офіційний постачальник Пентагону, продавала відомству нафтопродукти російського походження. Росіяни використали купу різних схем, змішували матеріали, переробляли їх в різних країн і врешті перемарковували, аби обійти санкції й доставити продукт до Греції.

«Після того, як минулого року західні країни оголосили про заборону закупівель російської нафти у відповідь на вторгнення рф в Україну, грецький нафтопереробний завод, який обслуговує армію США, швидко адаптувався. За кілька місяців компанія повідомила інвесторам, що припинила приймати заборонену нафту та знайшла замість неї інші джерела», - йдеться у матеріалі видання.

Попри офіційну заборону приймати під російським прапором танкери, і дотримання норм санкцій, росіяни змогли обманним шляхом доставити нафту на підприємство. Вони обрали новий маршрут, який допоміг приховати російське походження нафтопродуктів. Право власності на них під час відвантажування на перероблювання до Греції постійно змінювалось. Журналісти зазначили, що Пентагон замовив у Motor Oil Hellas з 2019 року нафтопродуктів на понад 1,1 мільярда доларів. У Міноборони США відповіли, що не знають, як паливо могло постачатись грека. І наголосили, що під російським прапором відомство нічого не купувало і не веде справи з росією чи російськими компаніями.

У схемах також фігурує судноплавний термінал Dortyol в Туреччині, який постачає мазут до заводу Motor Oil Hellas. Аналітики виявили, що в сумішах з цього об'єкту знаходиться велика кількість матеріалів з рф. Росіяни п'ять разів постачали з початку 2023 року до турецького термінала мазут, який спочатку належав російському нафтовому гіганту "Роснєфть".

Після видобутку мазуту, ці матеріали завантажували на танкер у Чорному морі, його купувала компанія в Об’єднаних Арабських Еміратах. Потім його купляли турецькі нафтові компанії та він постачався врешті турецькій Dortyol.

Санкції проти рф за порушення цінової межі

США ввело нові санкції проти суден і компаній, які порушили цінову межу у 60 доларів за барель, коли продавало російську нафту. Мінфін США ввів обмеження 12 жовтня. Зазначається, що над схемами з обходу санкцій працювали компанії з Туреччини та ОАЕ. Також були накладені санкції на компанії-постачальників. До того ж американці заблокували два судна, які перевозили нафту росії. Також був опублікований список цих кораблів та що вони робили. 

  • "СКФ Примор'я" - танкер, що перевозив сиру нафту з порту рф за ціною, вищою за 75 доларів за барель;
    Lumber Marine SA - компанія з ОАЕ;
  • YasaGolden Bosphorus - танкер, що перевозив сиру нафту рф за ціною, вищою за 80 доларів за барель;
  • Ice Pearl Navigation Corp - компанія з Туреччини.

Мінфін США повідомив про підозру 100 суднам

Тим часом міністерство фінансів США розіслало компаніям, які володіють 100 кораблями, які перевозять нафту, що вони порушили санкційні обмеження. Листів отримали компанії з 30 країн світу. Зокрема, однією компанією, яка порушила санкції була турецька Beks Shipping. Про це повідомило видання Reuters.

"Деякі з суден, які зараз перевіряються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці", – йдеться у матеріалі журналістів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.