За війну 840 підприємств переїхали у безпечніші регіони України: куди найбільше і найменше

667 підприємств вже почали працювати на нових місцях

840 підприємств переїхали у безпечніші регіони
840 підприємств переїхали у безпечніші регіони

Станом на кінець вересня 840 підприємств переїхали у безпечніші регіони України з прифронтових територій, 667 з них вже відновили роботу на нових місцях. Переїзд відбувається за державною програмою релокації, за якою підприємства можуть перевозити потужності у 16 безпечніших регіонів. 

Як йдеться у повідомленні Опендатабот, бізнеси найбільше обирають Львівську та Закарпатську області для відновлення роботи. Найменше переїхало в Одеську область. 

Куди найбільше переїздять підприємства

Західна Україна стала лідером за кількість релокантів. Левова частина бізнесів зосереджена у Львівський, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. За кількісним розподілом релоканти зосередились так:

  • Закарпатська область  — 199 бізнесів;
  • Львівська область  — 120 бізнесів;
  • Чернівецька область  — 78 бізнесів;
  • Івано-Франківська область  — 70 бізнесів.

Куди найменше переїздять підприємства

Найменше підприємств - релокантів зафіксовано на півдні України. Невелика кількість зосереджена також в Житомирській та Кіровоградській областях. Кількісний розподіл виглядає таким чином:

  • Одеська область —  3 бізнеси;
  • Житомирська область — 6 бізнесів;
  • Кіровоградська область — 17 бізнесів. 
Карта переїзду релокованих підприємств
Карта переїзду релокованих підприємств

Що відомо про програму релокації і як вона діє

Від початку війни Мінекноміки розробило програму з релокації українських підприємств, яка дозволяє перевезти потужності у більш безпечні регіони України з прифронтових територій. Всі підприємства, яка хочуть переїхати, можуть залишити заявку на майданчику "Прозоро. продажі". Після її схвалення відбувається кілька етапів переїзду, які включають:

  • підбір нового місця для розташування виробничих потужностей;
  • допомогу з перевезенням обладнання та ресурсів на нове місце;
  • супровід у процесі розселення працівників та пошуку нових робітників;.
  • підтримку у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку нових ринків збуту.

За цією програмою передбачається можливість переїзду в один із шістнадцяти регіонів: Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Вінницьку, Волинську, Рівненську, Кіровоградську, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську та Київську (з винятком Києва) області.

В Україні зростає кількість ФОПів

В Україні станом на початок осені 2023 року працюють 2 052 326 ФОПів. За час від початку повномасштабної війни свою роботу припинили 290 910 фізосіб-підприємців.

Водночас кількість нових ФОПів, які зареєстровані в Україні, зростає. Станом на вересень 2023 року в Україні зареєстровано 31 477 нових ФОПів.

Найбільші втрати ФОПів зафіксовані в прифронтових регіонах. Так, на Донеччині за час війни закрилося 8,2 тисячі ФОПів, на Харківщині — 7,1 тисячі, на Херсонщині — 4,5 тисячі, на Луганщині — 3,7 тисячі, на Запорізькій області — понад 2 тисячі.

Найбільшу кількість нових ФОПів зафіксовано у Києві, де за цей час відкрилося 12,9 тисячі нових підприємців. Друге місце посіла Львівщина — 12,3 тис. підприємців, третя Дніпропетровщина, де відкрилось 8,6 тис. ФОПів.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні повернуться податкові перевірки бізнесу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube