За минулий тиждень на більшості АЗС подешевшав бензин: як змінились ціни

Читать на русском

Експерти пов’язують падіння цін з рекордними закупівлями пального у січні та запасами, створеними на заправних станціях

Читать на русском
За минулий тиждень на більшості АЗС подешевшав бензин: як змінились ціни
У січні середні ціни на пальне зменшилися на 2-3 гривні і продовжують знижатися й цього місяця

Експерти пов’язують падіння цін з рекордними закупівлями пального у січні та запасами, створеними на заправних станціях

Пальне продовжує дешевшати. Автогаз впав у ціні за останні дні на 22 копійки, а бензин та дизпальне на одну гривню. Така тенденція на ринку пального в Україні триває вже декілька тижнів. Чим це пояснюється та які перспективи на найближчий час?

"Не знаю, чи помітили ви це, але з початку року впали ціни на пальне. Найпопулярніший бензин А-95 коштує 47,96 грн/л. А це на 4 грн нижче його ціни на початку року. Дизель здешевів на 3,48 грн і коштує 51,65 грн/л. Причому світові ціни на нафту не дуже змінилися, але скоріше це зниження вартості логістики та нові контакти – вже по більш низьким цінам", – написав в Telegram народний депутат Ярослав Железняк. 

Минулого тижня в країні також спостерігалося зменшення вартості пального. Так, середня ціна на бензин А-95 знизилася на 0,71 грн і склала 47,96 грн/л. Бензин А-95+ здешевшав на 0,57 грн – до 50,01 грн/л. А вартість дизельного пального впала на 0,88 грн – до 51,65 грн/л. Про це свідчать дані щоденного цінового моніторингу Консалтингової групи “А-95”.

Зокрема, в мережі заправок ОККО й WOG усі види пального здешевшали на 1 грн: бензин А-95 – до 48,99 грн/л, А-95+ – до 51 грн/л, дизпаливо – до 53,00 грн/л. Мережа AMIC зменшила вартість пального також на 1 грн: на А-95 – до 48,49 грн/л, на дизпаливо – до 52,49 грн/л.

Найнижчі ціни наразі на станціях державної мережі “Укрнафти”. Там вартість на усі види пального впала на 1 грн: бензин А-95 коштує 45,50 грн/л, А-95+ – 47,50 грн/л, дизпаливо – 49,50 грн/л.

Водночас якщо порівняти ціни “Укрнафти” та мереж економсегмента UPG і “Авантаж”, то в останніх ціни на пальне вищі на 0,8–1 гривню.

У мережі KLO "п’ятірка плюс" і дизпаливо впали в ціні на 1 грн – до 49,99 грн/л. Стандартна “п’ятірка” подешевшала на 0,50 грн і вартує 48,49 грн/л. Мережі Shell і UPG також знизили ціну всіх видів палива в середньому на 0,5-1 грн/л.

На гривню пальне подешевшало і у регіональних операторів – Neftek, “Автотранс”, BVS та інших. Зменшилась ціна також у мережах "Укр-Петроль", ZOG, Ovis, Motto, VST і “Кворум”.

Загалом протягом січня середні роздрібні ціни на пальне на українських АЗС зменшилися на 2,5-3,1 грн/л. Серед причин експерти називають скорочення споживання пального і безпрецедентний рівень запасів, накопичених з початку війни.

Що відбувається на ринку пального?

Аналітики ринку вважають, що поточні ціни не є остаточними, і зниження вартості пального триватиме і надалі. Здешевлення пального відбувається через те, що українські мережі створили маршрути постачання пального та рекордні запаси пального навіть у порівнянні з довоєнним періодом, а постачання не припиняються.

Так, за словами директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, на сьогодні ключові мережі мають запас бензину та дизелю щонайменше на місяць продажів. Поточні постачання відбуваються теж із перевищенням потреби, тому запас продовжує збільшуватися. Відтак, лютий-березень для ринку пального країни мине без жодних проблем.

Експерт припускає, що протягом наступних тижнів пальне подешевшає ще на 2-3 гривні за літр. Впадуть ціни й на скраплений газ, адже фіксується різке збільшення постачання газу з балтійських країн та Польщі.

"Я не пам'ятаю, коли ми востаннє бачили таке падіння цін на пальне, яке спостерігаємо зараз. З початку року мережа "Укранафта" знизила ціни на бензин в середньому на 6 гривень, у решті мереж – на 4–5 гривень. Зниження по дизпальному становить в середньому 3–4 гривні. Такі темпи серйозні, і я бачу, що потенціал до здешевлення ще є: десь у розмірі до 2 гривень на літр", – говорить Сергій Куюн.

Це може трапитися навіть за тиждень чи два тижні. А щодо цін цієї весни, то передумов для підвищення експерт поки не бачить: “Ми дуже гарно заходимо у цю весну, із великими запасами. Я не виключаю, що ціна може й надалі падати”.

Ціни на паливо: чого очікувати цього року?

Ціни на бензин в Україні залежать здебільшого від цін на європейському ринку і курсу гривні. При цьому прогноз щодо вартості пального на цей рік є досить оптимістичним. Оскільки власне виробництво в Україні майже повністю знищене через ворожі обстріли, країна залежить виключно від імпорту з Європи. При цьому дефіциту не очікується. Про це розповів експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук. 

Нагадаємо, в Україні вирішили повернути акцизи на пальне. Крім того, українське посвідчення водія адаптували до документів ЄС.

Також Інформатор писав, чому дешевшає нафта

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.