За допомогою лінійки можна зрозуміти, що ви ще спритний огірочок: простий тест

Час реакції може розповісти дивовижно багато - від здоров'я вашого мозку до ризику передчасної смерті

Здоров'я, тест, смерть, корисні поради, вік, старіння, деменція, мозок
Протягом життя час нашої реакції поступово зменшується.

Вчені виявили, що здатність підтримувати середню швидкість реакції є ключовим показником, що наш мозок все ще працює належним чином. Отже, ваш час реакції може дати уявлення про внутрішню роботу організму, пише BBC. Зниження часу реакції - це маркер, який багато говорить про спільну роботу багатьох біологічних систем. Про це розповів професор старіння мозку Саймон Кокс. 

Час реакції людини також пов'язаний з її схильністю до падінь, втратою здатності жити самостійно та початком деменції. Існує також сильний зв'язок між цим показником та ризиком ішемічної хвороби серця, інсульту й захворювання легенів.

Один простий спосіб оцінки - це відомий експеримент під назвою - тест падіння лінійки. Для цього вам знадобиться допомога члена сім'ї або друга, а також лінійка.

Тест з падінням лінійки

  • Сядьте на стілець, поклавши руку на стіл так, щоб ваше зап'ястя звисало з краю, а великий і вказівний пальці були спрямовані вгору.
  • Попросіть свого партнера тримати лінійку вертикально над вашою рукою, при цьому «нуль», де починаються цифри, мав бути вирівняний з вашим великим пальцем.
  • Без попередження ваш партнер повинен упустити лінійку, поки ви намагаєтеся зловити її якомога швидше.
  • Відстань, на яку лінійка падає, перш ніж її спіймають, є оцінкою вашого часу реакції.

Загалом кажучи, відмінний результат означає влучення лінійки на відстані менше 7,5 см. Вище середнього вважається 7,5-15,9 см, середній - 15,9-20,4 см, нижче середнього - все, що перевищує 20,4 см, а поганий - більше 28 см.

Що означає ваш результат

Реакція на тест з падінням лінійки складається з двох компонентів: здатності мозку швидко оцінити, що її впустили, і швидкості, з якою організм може реагувати на інструкції мозку, щоб її зловити.

Важливо й те, як змінюється ваша швидкість реакції, якщо порівнювати свої результати в одному й тому ж тесті з часом - наприклад, з річними інтервалами протягом десятиліття - й чи починає вона помітно знижуватися. 

Здатність реагувати залежить від мережі сенсорних систем:

  • наскільки добре ми бачимо,
  • чуємо або навіть відчуваємо запах певного стимулу,
  • наскільки швидко наш мозок може обробити інформацію, яку він отримує від наших очей чи вух, і видати сигнал у відповідь,
  • наскільки швидко наші нервові волокна, м'язи та сухожилля можуть виконати те, що їм наказує мозок. 

На всі ці частини пазла може впливати старіння, і не обов'язково в однаковій мірі у всіх людей. Водночас, якщо ми залишаємося відносно здоровими, наш мозок і центральна нервова система все ще можуть добре функціонувати в похилому віці. 

Комп'ютерні тести

Окрім тесту з лінійкою, час реакції можна оцінити за допомогою простих комп'ютерних ігор, таких як тест часу реакції, що передбачає очікування, поки червоний квадратик стане зеленим, а потім якомога швидше натискання на нього.

Різке погіршення продуктивності з часом може відображати поєднання руйнування сенсорних систем, а також уповільнення прийняття рішень мозком. Одне дослідження минулого року показало, що втрата зорової чутливості при баченні та реагуванні може бути однією з найперших ознак деменції, яка починається більш ніж за десять років до появи симптомів.

Покращення вашого результату

Такожж рекомендується так зване тренування з подвійним завданням, яке включає одночасні рухові та когнітивні тренування для налаштування як мозку, так і тіла. Приклади включають ходьбу з поворотом голови з боку в бік, балансування на одній нозі під час декламування алфавіту або підкидання м’яча з усним асоціюванням слів.

Навіть такі речі, як участь у заняттях фітнесом через екран телевізора або планшет, можуть допомогти покращити вашу реакцію. Адже це покращує здатність сприймати стимул і реагувати змістовними скоординованими рухами.

Продовження занять спортом у пізнішому віці, навчання грі на музичному інструменті на пенсії або просто заняття інтелектуальними справами, такими як настільні ігри, можуть мати позитивний вплив на швидкість реакції.

Спортивні вправи, які вимагають швидкої реакції, можуть покращити час реакції, покращуючи як мозок, так і тіло. Є деякі докази того, що загалом більша соціально-інтелектуальна залученість пов'язана з уповільненням старіння мозку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube