З Росії не знімуть санкцій, допоки вона не видасть путіна Міжнародному суду в Гаазі - The New York Times

Ордер на арешт путіна не має терміну давності, а санкції проти рф і людей з оточення російського президента триватимуть, поки він не постане перед судом у Гаазі

володимир путін
Чи розуміє путін, що найближче оточення зацікавлене у його видачі? /Фото: Патріоти УКраїни

Якщо людям з оточення путіна захочеться позбутися американських та європейських санкцій для своєї країни чи себе персонально, їм неминуче доведеться видати свого наразі чинного і живого президента Гаазі. За законом, допоки путін не постане перед Міжнародним кримінальним судом, санкції проти рф діятимуть.  

Про це пише відомий політолог Марк Лендлер, екс-кореспондент Білого Дому, у своїй статті в The New York Times.  

"Мало ймовірно, що пан Путін найближчим часом постане перед судом. А Міжнародний кримінальний суд не може судити підсудних заочно. І Росія, яка не є стороною суду, відхилила ордери як "безглузді". Проте крок суду мав беззаперечну моральну вагу, поставивши пана Путіна в один ряд із Омаром Хасаном аль-Баширом, скинутим президентом Судану, звинуваченим у звірствах у Дарфурі; Слободан Мілошевич, сербський лідер, ув'язнений за зловживання під час Балканської війни; і нацисти в Нюрнберзі після Другої світової війни", - зазначає Лендлер. 

На практиці ордер обмежує поїздки путіна, оскільки йому може загрожувати арешт у будь-якій з 123 країн, які підписали Римський статут. У переліку - практично всі європейські країни та кілька країн Африки та Латинської Америки. Це рішення суду робить світ путіна меншим.

Марк Лендлер цитує Стівена Реппа, колишнього керівника Управління глобального кримінального правосуддя в Державному департаменті:

"Це робить путіна ізгоєм. Якщо він подорожує, то ризикує бути арештованим. І це ніколи не зміниться. А найголовніше, що Росія ніколи не зможе домогтися скасування міжнародних санкцій без виконання ордера суду. Путін зрештою опиниться в Гаазі, де судили інших обвинувачених військових злочинців, зокрема Мілошевича,  Або ж пан путін помре з тим, що висить над його головою", - пише Лендлер, посилаючись на Реппа. 

Політолог наголошує, що прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан надав вагомі докази колегії суддів. Він продемонстрував розумні підстави вважати, що підозрювані несуть відповідальність за військові злочини. Ордери на арешт свідчать, що підозрювані найімовірніше будуть звинувачені під час суду. Їх не виправдають. Бо такою є практика Міжнародного суду у Гаазі. 

Також Ленднер називає дуже важливою у цьому питанні реакцію американського президента Джо Байдена

"Президент Байден заявив, що вважає ордер на арешт виправданим. І він сказав, що ордер є дуже сильною позицією. Це дуже вагомі слова", - вважає політолог. 

Ордер на арешт путіна - це сигнал російським елітам

Тепер вони, як ніхто інший, зацікавлені в його арешті та транспортуванні у Гаагу. Адже жити під довічними санкціями заради божевільного бункерного діда навряд чи хтось захоче. До того ж кожен в оточенні путіна зрозумів, що незабаром такий ордер можуть виписати й на нього. Бо є за що. 

У серпні російський диктатор зібрався на саміт БРІКС - до Дурбана, у ПАР. І, за законом, його повинні там заарештувати, оскільки країна підписала Римський статут. Чи наважиться африканська країна на такий крок, якщо путін туди приїде - велике питання. 

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі офіційно видав ордери на арешт президента рф путіна, а також його поплічниці – уповноваженої в рф з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Саме вона розпорядилася вивезти українських дітей до росії. Багатьох з них віддали на усиновлення в російські сім'ї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube