Путіна повинні заарештувати для Гааги вже у серпні: подробиці

Читать на русском

Країна має ловити та передавати представникам Міжнародного кримінального суду всіх, на кого видано ордер

Читать на русском
Путін
Путіна можуть заарештувати вже в серпні

Країна має ловити та передавати представникам Міжнародного кримінального суду всіх, на кого видано ордер

За міжнародними обов’язками, Південно-Африканська Республіка має провести арешт путіна. Саме туди російський диктатор зібрався на саміт БРІКС - до Дурбана. Проте, існують сумніви щодо того, чи можна покладатися на ПАР у цьому питанні.

Ситуацію розглядали в SkyNews, а також член Європейської комісії «За демократію через право», юристка Марина Ставнійчук. Як ми вже писали, Міжнарожний кримінальний суд (МКС) офіційно видав міжнародний ордер на арешт володимира путіна – російського вождя, вбивцю, викрадача дітей на законодавчому рівні і т.д. Тепер варто розглянути, хто має виконувати це рішення.

Під зобов’язання, щодо виконання такого рішення підпадають 118 країн, які ратифікували Римський статут МКС. Фактично, своєю ініціативою вони підписалися під тим, аби передавати визнаному ними ж суду оголошених підозрюваних. До числа цих країн входить і Південно-Африканська Республіка. Саме в ній у серпні має пройти саміт БРІКС - група великих країн, що розвиваються. До нього входять Бразилія, росія, Індія, КНР та ПАР. Фактично, якщо путін прибуде на територію ПАР, то за згаданими вище зобов’язаннями його мали б одразу пов’язати.

Проте, Марина Ставнійчук уточнює, що ці міжнародні домовленості щодо МКС більше варто розглядати, як права, а не обов’язки. Тобто, країна має право арештувати підозрюваних, але не те, щоб не мала вибору.

Прецеденти з ПАР

У Sky News також уточнили, що ПАР уже відома своїм невиконанням міжнародних ордерів. Справа в тому, що до країни в 2015 році прибував президент Судану Омар аль-Башир. На його арешт МКС теж тоді видав ордер. Проте, ніхто його арештовувати не став, і після візиту він спокійно покинув країну.

Таким чином, сподівань на Південно-Африканську Республіку доволі мало. Фактично, путіна зобов’язані арештувати в серпні, але навряд-чи це станеться. Просто за невиконання зобов’язань щодо арештів для країни особливих покарань не передбачено. Так, буде критика з боку інших держав, але не більше того. Можливо, хтось персонально захоче ввести санкції, але це вже не стосується МКС чи ордеру.

Ордер на арешт путіна

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі офіційно видав ордери на арешт президента рф путіна, а також його поплічниці – уповноваженої в рф з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Саме вона розпорядилася вивезти українських дітей до росії, та тихенько роздати їх на усиновлення.

Це оголошення вже прокоментував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що саме з цього моменту почався відлік відповідальності рф за свої злочини проти України. Це стосується і викрадення дітей. Згодом ордер прокоментував і президент США Джо Байден, зазначивши, що путін явно є військовим злочинцем.

Нагадаємо, що Симоньян закликала вдарити ядерною ракетою по країні, яка заарештує путіна. Звичайно, що сам путін тоді перебуватиме там, недолуга пропагандистка не подумала.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.