Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Також американський президент звернув увагу на позицію міжнародного суду, який виніс рішення про ордер, назвавши її сильною.
Президент США Джо Байден, слідом за українським главою Володимиром Зеленським, відреагував на рішення про видачу ордера на арешт російського диктатора володимира путіна. Американський лідер назвав ордер виправданим і підтвердив, що путін скоїв військові злочини.
Водночас президент зазначив, що США та деякі інші країни не визнають повноваження МКС.
"Я вважаю, що це виправдано, але питання в тому, що ми також не визнаємо це на міжнародному рівні", —сказав 80-річний Байден журналістам перед від’їздом з Білого дому на вихідні до Делавару.
Байден також наголосив, що такий крок міжнародного суду є "дуже сильною позицією".
На запитання, чи вважає він, що путіна слід судити за військові злочини, пов’язані з його кривавим вторгненням в Україну, президент не відповів прямо, але сказав, що очевидно, що російський лідер дійсно скоїв військові злочини.
"Він явно вчинив військові злочини", — сказав Байден журналістам.
У п’ятницю, 17 березня, суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна за підозрою в незаконному викраденні та депортації дітей, а також у незаконному переміщенні людей з України до росії в рамках першого ордера МКС, пов’язаного з війною Кремля в Україні.
"Є розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини", — заявив представник суду у Нідерландах.
Ордер був виданий після річного розслідування прокурором МКС Карімом Ханом військових злочинів і геноциду, вчинених російськими військами на території України.
Гаага також видала ордер на уповноваженого росії з прав дитини Марію Львову-Бєлову за ті ж злочини, у яких звинувачують путіна.
Водночас МКС не має власних повноважень, щоб проводити арешти. Росія та Україна також не входять до 123-членного МКС. Однак ці ордери передбачають, що якщо хтось з них прибуде в одну зі 123 держав-членів МКС - влада цих країн зобов’язана заарештувати та передати їх до Гааги.
Зі свого боку, Кремль розкритикував ордери та заявив, що не буде співпрацювати з МКС.
"Ми вважаємо саму постановку питання обурливою та неприйнятною. Росія, як і низка держав, не визнає юрисдикцію цього суду і, відповідно, будь-які рішення такого роду є нікчемними для рф з точки зору закону", – написав у п’ятницю речник Кремля Дмитро Пєсков.
Віце-президент Камала Гарріс заявила на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, що США встановили, що росія скоїла злочини проти людства в Україні.
"Їхні дії є нападом на наші спільні цінності, нападом на нашу загальну людяність", — сказав Гарріс, посилаючись на докази вбивств, зокрема страти, зґвалтування і тортури. Сполучені Штати офіційно визначили, що росія скоїла злочини проти людства.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що пропагандистка кремля Маргарита Симоньян миттєво відреагувала на ордер про арешт, заявивши, що путіна треба знищити ядерною зброєю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.