"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
«Ліфт» — про внутрішню трансформацію. Про той момент, коли залишаєшся сам на сам із собою у замкненому просторі й не можеш втекти від розмови з власним «Я».
Працівників з діпломом цього вишу вигнали 2 місяці тому
З польського зовнішньополітичного відомства нещодавно в рамках декомунізації було звільнено останніх дипломатів, які навчалися свого часу в росії у Московському державному інституті міжнародних відносин (МГІМО).
Про це заявив глава МЗС Польщі Збігнєв Рау в інтерв’ю польському виданню Gazeta Polska.
“Їх немає (в МЗС Польщі) вже два місяці. Нам вдалося закрити певний дуже важливий процес, який є частиною широко зрозумілої декомунізації. Вона розпочалася з ухвалення законів про люстрацію”, - зазначив Рау.
У 2016 році президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про декомунізацію, згідно з яким забороняється пропаганда комунізму та інших тоталітарних режимів. В його рамках у Польщі розпочалися процеси, зокрема, перейменування топонімів та зносу пам'ятників радянському минулому. Під дію закону попали 943 вулиці на всій території країни. В рамках декомунізації у Варшаві пропонували навіть знести найвищу багатоповерхівку Польщі, яку звели в часи СРСР у центрі міста.
Восени 2022 року в Польщі демонтували чотири радянські пам'ятники, присвячені Червоній армії. Президент Інституту національної пам'яті Кароль Навроцький зазначив, що ці пам’ятники були символом брехні, тому що радянська влада не принесла нікому свободи в 1945 році. Вона натомість принесла ще одне поневолення, завоювала Польщу і ставилася до неї, як до своєї здобичі.
Раніше Інформатор писав, що у Києві демонтували пам'ятники Ватутіну та Чкалову. Також у столиці перейменували проспект Перемоги та ще 31 міський об’єкт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.