“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Його перевезуть до Музею авіації України
У центрі Києва демонтували пам'ятник радянському льотчику Валерію Чкалову. Для нього вже знайшли нове місце на території Музею авіації України. 9 лютого буде демонтовано пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.
Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація у Telegram. Пам’ятник, що раніше був розташований на вулиці Олеся Гончара, демонтували працівники КП УЗН Шевченківського району. Для виконання роботи була залучена бригада з п’яти людей, автомобіль з краном-маніпулятором та вантажівка.
Пам’ятник перенесуть до Музею авіації України імені О. К. Антонова. Відповідне рішення ухвалила Київська міська рада. Наразі невідомо, буде цей пам'ятник там виставлятись, як експонат, чи його відвезуть в музей для зберігання.
Напередодні Міністерство культури виключило з держреєстру нерухомих пам’яток України пам’ятники радянському льотчику Валерію Чкалову та радянському генералу Миколі Ватутіну. Відомство визнало, що пам’ятник генералу армії Ватутіну М. Ф., який розташований у Маріїнському парку Києва, пам’ятник Чкалову В. П., розташований по вулиці Олеся Гончара не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, об’єкти культурної спадщини. Відповідний наказ підписав міністр культури Олександр Ткаченко. В міністерстві вказали, що тепер столична влада точно має виключити ці пам'ятники з переліку щойно виявлених об'єктів. Також їх мають демонтувати і перенести.
У червні 2022 року в Україні створили експертну раду з дерусифікації та декомунізації. Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого. Через війну, яку розв'язала росія проти України, запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався. Однак деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та водночас є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою.
Раніше Інформатор повідомляв про те, коли Київ позбудеться пам'ятника Щорсу і хто в черзі: перелік об'єктів, які мають демонтувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.