З початку липня в Україні потонули 124 людини, з них 16 - діти. Тільки на вихідних у Львівській області загинули п'ятеро

Читать на русском

З початку липня в Україні потонули 124 людини, при цьому пройшла тільки половина місяця

Читать на русском
З початку липня в Україні потонули 124 людини, з них 16 - діти. Тільки на вихідних у Львівській області загинули п'ятеро

З початку липня в Україні потонули 124 людини, при цьому пройшла тільки половина місяця

Скільки статистичних даних не публікуй і як не проси бути обережними, люди продовжують нехтувати правилами безпеки під час відпочинку поблизу водойм. Підсумок - з початку липня загинули 124 особи, при цьому пройшла тільки половина місяця.

Такі дані ГУ ДСНС в Україні, - повідомляє Інформатор

З 124 загиблих 16 - діти. Цей показник вже перевищив минулорічну статистику, незважаючи на те що до кінця місяця ще два тижні. Втім, навіть така невтішна ситуація не лякає відпочивальників. Найпоширеніша причина нещасних випадків - нехтування правилами поведінки. Мова йде про купання у необладнаних для цього місцях і в стані алкогольного сп'яніння.

Наприклад, тільки в ці вихідні - 10 та 11 липня - у Львівській області потонули п'ятеро осіб. Зокрема, на озері "Молодіжне" пірнула, але не виринула дівчина. Особа загиблої поки не встановлена. У місті Ходорів на річці Луг співробітники поліції виявили тіло чоловіка 1975 року народження без ознак життя. У селищі Вуличне на озері потонув чоловік 1998 року народження. В той же день в селі неподалік загинув рибалка 1966 року народження - обставини, за яких він опинився у воді, встановлюються. Ще один чоловік 1979 року народження пішов під воду на озері в селі Селець Красноградського району.

Крім цього, в районі пляжу "Казбетський" у Черкасах, на відстані близько 30 метрів від берега, виявили тіло чоловіка без ознак життя. Для того щоб витягти його на берег, довелося викликати рятувальників ДСНС.

10 липня на Петренківському озері в Харкові потонув 16-річний хлопець - як виявилося, він разом з мамою і своїм другом відпочивали на березі. Вони пішли купатися і відпливли приблизно на 50 метрів - це середина озера, коли обидва почали тонути. Люди, які відпочивають на пляжі, побачили це і звернулися до чергових рятувального посту. Одного хлопця вдалося врятувати, інший - загинув. Його тіло вдалося знайти тільки на наступний день.

За день цього на річці Бистриця у Івано-Франківську під автомобільним мостом почав тонути чоловік. Рятувальники разом з випадковими свідками події витягнули людину на берег і передали швидкій. Реанімаційні заходи тривали близько години, проте в кінцевому підсумку медики констатували смерть. 

В цілому, з початку цього року на водоймах в Україні вже потонуло 665 осіб, з них 70 - діти. Врятовано 307, зокрема 63 дитини. Будьте, будь ласка, обережними. 

Всі звикли думати, що коли людина тоне, вона істерично кричить про допомогу і щосили махає руками. Насправді ж все зовсім не так. Потопаюча людина не здатна кричати, оскільки дихальна система зайнята відновленням дихання, і вимовити щось людина просто фізично не в змозі. Погляд, як правило, порожній і не може сфокусуватися, очі можуть бути взагалі закриті. При цьому рот постійно відкритий і голова відхилена назад. Тому будьте уважними і не лінуйтеся зайвий раз гукнути людину, щоб переконатися в тому, що з ним все добре.

Що потрібно і чого не потрібно робити, якщо побачили потопаючу людину: 

  • Відразу телефонуйте на номер 101 - він безкоштовний, працює цілодобово, телефонувати на нього можна навіть, якщо в телефоні немає sim-карти чи  зв'язку.
  • Не можна кидатися у воду, не подумавши. Ваші дії повинні бути обдуманими, спокійними і обережними, інакше ви самі ризикуєте постраждати.
  • Якщо ви чуєте крики про допомогу, потрібно якомога швидше відповісти на них. Іноді, коли потопаючий розуміє, що його почули, у нього з'являються додаткові сили, які допомагають протриматися на воді до приїзду допомоги. Однак важливо пам'ятати, що найчастіше той, хто потопає не кричить.
  • Якщо ви перебуваєте неподалік від потопаючого, йому можна подати мотузку, жердину, кінець якого-небудь одягу, будь-які непотопаючий предмети.

Як витягти людину з води:

Підпливши до потопаючого, поднирніть під нього. Візьміть людину ззаду одним із прийомів захоплення (класичний - за волосся) і транспортуйте до берега. У разі, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільнитеся і відразу ж пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж людина вже пірнула у воду, не полишайте спроб знайти її на глибині, а потім повернути до життя. Це ще можна зробити в тому випадку, якщо людина перебувала у воді близько 5 хвилин.

Перша допомога при утопленні:

Про те, що потрібно робити в першу чергу, розповів інструктор з надання допомоги MedCorp Олексій Турчак. Не бійтеся діяти:

  • Якщо хтось із тих, що купаються почав тонути і захлинатися, слід негайно дістати його з води на суху тверду поверхню і відразу викликати швидку допомогу за номером 103.
  • Після того як ви витягли людину з ознаками утоплення з води, пересувати її слід дуже обережно, особливо шию і голову. Людина могла вдаритися головою і нанести собі травму, або навіть отримати перелом основи черепа.
  • Потрібно прочистити порожнину рота від можливих сторонніх предметів (мул, водорості, блювотні маси). Потім потрібно перевірити дихання у потерпілого.
  • Якщо у людини відсутнє дихання, необхідно переходити до серцево-легеневої реанімації. Але перед її початком потрібно зробити 5 рятувальних вдихів в людину, наситити її кров киснем. На воду в легенях ми не звертаємо уваги - її не так багато і вона не так небезпечна, як зупинка серця. Тим більше, що вода з часом розсмокчеться, тому цими вдихами ми проштовхує воду далі, щоб звільнити дихальні шляхи. Вибивати воду з потерпілого не потрібно - так ми тільки втратимо час і можемо нанести додаткові травми.
  • Після цього проводимо серцево-легеневу реанімацію за принципом 30 натискань - 2 вдихи. Бажано це робити удвох і пам'ятати про власну біологічну безпеку (рукавички, клапан для СЛР). Якщо ви не знаєте, як надавати допомогу - зверніться до боту.
  • Проводити СЛР слід до появи у людини дихання або до приїзду швидкої допомоги. Якщо дихання з'явилося - переведіть потерпілого в бічну стабільність і перевіряйте дихання кожні 2 хвилини.
  • Важливо перемістити потерпілого в тінь і стежити за тим, щоб він не отримав тепловий удар.

Раніше ми повідомляли про те, що у Харківській області 15-річний школяр, намагаючись врятувати собаку, провалився під лід і потонув .

Також писали, що на озері у Волинській області 8-річний хлопчик намагався дістати кепку, але впав і потонув,а у Бердянську на косі мало не потонули дві дівчинки.Одна з них до приїзду медиків була в стані клінічної смерті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.