Голова японського уряду і сам публічно з'їв шматок риби з регіону, де сталася аварія на АЕС
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда публічно з'їв сашимі з риби, виловленої біля узбережжя Фукусіми, де понад 12 років тому внаслідок землетрусу й потужного цунамі сталася аварія на ядерному реакторі.
Прем'єр в компанії трьох міністрів свого кабінету скуштував камбалу, восьминогів та морського окуня. Річ у тім, що Японія почала випускати очищену радіоактивну воду з атомної електростанції "Фукусіма-Дайчі" минулого тижня.
Якби вода була зараженою, за цей час риба опромінилась би. Таким чином урядовці продемонстрували, що морепродукти з аварійного узбережжя - споживати можна.
Нагадаємо, свого часу уряд Японії визнав, що працівник АЕС "Фукусіма-1" помер від радіаційного опромінення після аварії на підприємстві. Мова йде про співробітника, який щонайменше двічі після аварії працював на АЕС. Міністерство зобов'язало компанію Tokyo Electric виплачувати компенсації.
В лютому 2016 року чоловіку діагностували рак легень. До цього Міністерство охорони здоров’я, праці і соціального забезпечення відмовлялося пов’язувати хвороби чотирьох інших робітників АЕС із впливом радіації.
Довідка. В 2011 році землетрус магнітудою 9,0 біля узбережжя японського острова Хонсю спричинив аварію на об’єкті.
Після розплавлення реактор охолоджувався водою, тож утворилось 1,3 мільйона тонн забрудненої води, яка з тих пір зберігалася на місці. Ця вода була оброблена за допомогою Advanced Liquid Processing System (ALPS), яка видаляє радіоактивність за допомогою ряду хімічних реакцій.
Вчені зазначають, що не в змозі видалити з води тритій – радіоактивний ізотоп водню. Однак, останній також зустрічається в природі, в нашій атмосфері та дощах. Він також присутній у більш високих рівнях у Тихому океані, ніж у концентрації в стічних водах Фукусіми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.