Вчені знайшли зябликів, які перетворилися на вампірів - фото

Читать на русском

Колись вони були звичайними, харчувалися насінням та личинками комах

Читать на русском
Птахи та кров
Вони клюють великих морських птахів у крила, хвости та спини

Колись вони були звичайними, харчувалися насінням та личинками комах

На Галапагоських островах у Тихому океані мешкають зяблики-вампіри. Вони пристосувалися до нестачі їжі, харчуючись кров'ю у певний час року.

Зяблики мешкають на островах Вольф і Дарвін і більшість року на острові Вольф дуже сухо. Тому голодним птахам доводиться шукати альтернативні джерела вологи та харчування, пише IflScience. Зяблики прилетіли на острови лише півмільйона років тому - відносно нещодавно, з погляду еволюції. Там їм довелося жити по сусідству з морськими птахами - олушами, що гніздяться на березі.

Певний час зяблики та олуші допомагали один одному - невеликі птахи виїдали паразитів на великих, які терпляче дозволяли ритися у своєму пір'ї. Але тепер зяблики пішли далі: вони використовують дзьоби, щоб позбавляти олушів крові. Коли один зяблик наносить рану, інші вишиковуються в чергу, щоб харчуватися кров'ю. Примітно, що зяблики діють як розумні паразити - не завдають достатньої шкоди, щоб убити своїх годувальників.

Птахи заради виживання пристосувалися до своєрідної дієти
Птахи заради виживання пристосувалися до своєрідної дієти

Але зяблики, схоже, не турбують олушею. Однак на цьому вони не зупиняються. Зяблики-вампіри також небайдужі до яєць олух, і якщо вони не можуть розбити шкаралупу своїми дзьобами, вони навчилися розбивати їх, штовхаючи від чогось твердого. Але це більше для розваг.

Вчені припускають, що кров становить приблизно десять відсотків раціону острівних зябликів, але є й такі, які мають усі сто - про це свідчать мікроби, знайдені в системі травлення птахів. Дослідження показали, що їх мікробіоми мають схожість із кровососними кажанами. Дзьоб зябликів теж трохи змінився - став дуже гострим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.