У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Провайдери України заявляють, що подальше застосування діючих тарифів не відповідає фактичним затратам та зумовило виникненню збитків - деталі - Інформатор Україна
Рішення про збільшення вартості інтернет послуг провайдери пояснюють тим, що це необхідно для збереження та підтримки мережі у стабільному та безприбійному стані. В цілому по Україні тарифи на послуги інтернет-провайдерів збільшуються на 30 відсотків.
Збільшення тарифів провайдери називають вимушеною мірою і пояснюють причини такого рішення.
«На жаль ми змушені змінити вартість доступу до мережі Інтернет у бік збільшення. Ми намагалися максимально відтягнути цей момент, щоб дати змогу нашим абонентам пройти важкий період війни та росту цін на інші предмети першої необхідності, продукти харчування, послуги, тощо. Але зараз настав час допомогти і нам, так як з постійними аварійними відключеннями електроенергії, ми несемо багато фінансових витрат на підтримку роботоздатності мережі», - йдеться у повідомленні одного з провайдерів, який працює в Закарпатті.
Там додають, що з 1 січня 2023 року, "Закарпаттяобленерго" знову почали утримувати з провайдерів та операторів плату за сумісний підвіс телекомунікаційних мереж на своїх опорах яка була відмінена у квітні 2022 року та дозволяла не змінювати тарифи до останнього моменту.
Інтернет-провайдер з Дніпропетровщини повідомив, що з 1 березня діятимуть нові тарифні плани і перечислили основні пункти витрат, вартість яких значно збільшилася:
• Закупівля телекомунікаційного обладнання в іноземній валюті;
• Закупівля енергопостачального обладнання (генератори, акумулятори, блоки безприбійного живлення та інше) в іноземній валюті;
• Доступ до об'єктів електроенергетики, будівництва, транспорту для прокладання телекомунікаційної мережі;
• Магістральні канали зв'язку до Інтернету;
• Оплата кваліфікованої праці;
• Модернізація мережі;
• Оподаткування.
«Ці зміни дадуть можливість підтримувати високий рівень сервісу та продовжити розвиватися», - кажуть в підприємстві.
Аналогічні повідомлення для своїх абонентів опублікували провайдери з Одеси, Чернівців, Миколаївської, Вінницької та інших областей України. Слід додати, що значна кількість інтернет-провайдерів збільшили тарифи на свої послуги ще з 1 лютого.
Раніше ми писали, що в країні можуть переглянути низку тарифів на комунальні послуги. У Національній комісії з держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заявили, що це може статися після опалювального сезону.