"Євросоюз простягатиметься від Лісабона до Луганська". У Зеленського назвали бездоганною позицію Бербок щодо членства України в ЄС

Читать на русском

Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва заявила, що Євросоюз невдовзі розшириться за рахунок України

Читать на русском
Бербок, Кулеба та шлях України в ЄС
Бербок промовила наративи з теми вступу України в ЄС, які дуже сподобалися українській владі

Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва заявила, що Євросоюз невдовзі розшириться за рахунок України

Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва задля участі у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС заявила, що Європейський Союз невдовзі розшириться від Лісабону до Луганська. В Офісі президента позицію Бербок назвали "бездоганною". А в ЄС погодились, що членство України в ЄС стане найсильнішим безпековим зобов'язанням. Та наголосили на членстві всієї території країни, відкинувши спекулятивні заяви неповного членства України в ЄС, які почали ширитися мережею.

Бербок, спілкуючись із журналістами у столиці наголосила, що Євросоюз невдовзі "розшириться від Лісабону до Луганська" і запевнила в тому, що Україна здатна проводити вражаючі реформи на тлі жахливої російської агресії.

"Майбутнє України - у Європейському Союзі, у нашому співтоваристві свободи, і незабаром воно розшириться від Лісабона до Луганська. З кожним селом, з кожним метром, який звільняє Україна, з кожним метром, де вона рятує своїх людей, вона також розширює свій шлях до ЄС".

Бербок наголосила, що європейські друзі та партнери підтримуватимуть Україну на цьому шляху. 

"Це речі, такі як зміна законодавства у сфері юстиції, у сфері медіа, але також стосовно боротьби з корупцією, і про це ми відкрито говоримо з нашими партнерами тут, в Україні, що ми разом можемо розширювати цей шлях", – зазначила Бербок. 

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк подякував Бербок за її позицію. Він не проти, щоб Німеччина була на чолі процесу вступу України в ЄС.

"Бездоганна позиція та влучні слова Анналени Бербок. Історичний процес об’єктивний. Часи домінування Росії у Європі закінчилися. А тому Євросоюз простягатиметься від Лісабона до Луганська (в кордонах України 1991 року). Як, зрештою, і європейська частина НАТО. І що раніше це усвідомлять інші, то швидше в Україну піде необхідна зброя. А з нею відбудеться фіналізація війни та переформатування глобальних правил безпеки. Сьогодні, у XXI столітті, Німеччина має бути на чолі процесу. Такий час. Час TAURUS", - написав він у своєму телеграм-каналі.

В Офісі Зеленського вже відреагували на слова Бербок
В Офісі Зеленського вже відреагували на слова Бербок

В ЄС також вважають, що вступ країни до Європейського союзу стане "найсильнішим безпековим зобов'язанням для України". Так вважає високий представник ЄС Жозеп Боррель.

"Найсерйозніші безпекові зобов'язання, які ми можемо запропонувати в Україні - це членство у Європейському союзі, це найсильніше наше безпекове зобов'язання", - йдеться у заяві.

Боррель зауважив, що Україна зараз має статус країни кандидата і просувається далі цим шляхом.

"Ми говоримо про війну, стійкість, кібератаки, також звичайно наша дискусія торкнулась теми миру. І ми мусимо шукати можливостей для миру, і забезпечувати ті реформи, які створюватимуть додатковий тиск на Росію", - сказав високий представник ЄС.

Окремо Боррель додав, що до кінця року Рада Європейського союзу отримує звіт Єврокомісії щодо пропонованого пакету розширення Союзу і він разом із комісаром представлять цей звіт на розбір.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба додав, що Україну не влаштує нічого, крім "першосортного членства". Так він відреагував на інформацію Politico про те, що деякі експерти з Франції та Німеччини готують для України програму членства в ЄС "другого сорту". Зокрема, реагуючи на такі чутки, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголошував, що наша країна не погодиться на "другосортне членство". Такої саме думки і Кулеба. 

"Україна є першосортною державою. І тому нічого, крім "першосортного членства", нас не влаштовує", - наголосив глава МЗС.

У свою чергу, Боррель уточнив, що в Євросоюзі навіть не існує поняття "часткового або 25-відсоткового" членства.

"Я не розумію, звідки це береться… Членство - це членство і крапка", - додав голова дипломатії ЄС.

Довгострокові зобов’язання для України від ЄС

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель після візиту до Києва та Одеси 1 жовтня заявив, що Європейський союз готує довгострокові зобов’язання для України. За його словами, вони будуть стосуватися безпеки. Також він зустрівся із новим міністром оборони України Рустемом Умєровим. Вони обговорили безперервну військову допомогу від Євросоюзу для ЗСУ.

Нагадаємо, що віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, що Україна буде готовою вступити до ЄС тільки через два роки. А до Північноатлантичного союзу (НАТО) зможе долучитися відразу після завершення війни й відбутися це може швидше за вступ до Євросоюзуо. Але остаточно вступ у ці два союзи залежатиме від перебігу війни

Також президент Володимир Зеленський у розмові з новим послом ЄС Катаріною Матерновою пообіцяв за місяць завершити роботу над сімома критеріями Єврокомісії. Вже 26 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду, що Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії та у жовтні сподівається отримати позитивну оцінку в рамках Звіту щодо пакету розширення Євросоюзу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.