Шмигаль оголосив, що Україна готова до переговорів щодо вступу в ЄС: які вимоги Єврокомісії було виконано

Читать на русском

Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу

Читать на русском
Денис Шмигаль
Шмигаль перелічив вимоги ЄК, що були виконані Україною

Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу

Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, державою було ухвалено державну цільову програму "Єдність у різноманітності". Її мета – створення умов для реалізації прав та можливостей національних меншин та корінних народів.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду. Зокрема, після затвердження програми нацменшин можна говорити, що на урядовому рівні Україна повністю завершить виконання семи рекомендацій Єврокомісії, а саме:

  1. Стартувала реформа Конституційного суду. Україна працює у постійних консультаціях із Венеціанською комісією.
  2. Перезавантажено Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.
  3. Посилюється інституційна здатність та незалежність антикорупційних органів. Один із останніх прикладів – це урядовий законопроект про підвищення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Так, останнім часом було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України у питаннях запобігання корупції.
  4. Кабмін напрацював нормативно-правову базу боротьби з відмиванням грошей у рамках стандартів FATF.
  5. Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону.
  6. Запрацювало законодавство про медіа та рекламу.
  7. Для виконання нового закону про національні меншини розроблено необхідні підзаконні акти.

До того ж Кабмін провів так званий селф-скринінг. Було проаналізовано 28 тисяч актів права ЄС щодо їх імплементації у правове поле України.

"Очікуємо, що у жовтні Україна отримає позитивну оцінку в рамках Звіту щодо пакету розширення Євросоюзу. А потім піде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС", - додав Шмигаль.

Вступ України до ЄС та допомога від США: що очікується в жовтні

Як повідомляє Bloomberg, виконавчий орган ЄС, ймовірно, рекомендує розпочати переговори про багаторічний процес вступу України до блоку в жовтні. Водночас ЄК, як передбачається, вимагатиме прогресу в деяких пріоритетних сферах, включаючи боротьбу з корупцією. Лідери ЄС матимуть погодити цю пропозицію на саміті в грудні.

Нагадаємо також, що від Білого дому на адресу Координаційної платформи донорів, а також Офісу президента Зеленського розіслали листа з переліком реформ, які Україна має провести для отримання допомоги. Зокрема, реформи стосуються функціонування антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міністерства оборони України і усіх силових відомств.

Більшість європейців підтримують вступ України до ЄС. Найбільшу підтримку продемонструвала Литва, найменшу – Угорщина. Напередодні голова фракції "Слуги народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що парламент ухвалив вже 99,9% того, що вимагає Європейський Союз для початку перемовин про вступ України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.