У Києві розпочинається історична Рада ЄС із закордонних справ: які теми будуть обговорювати

Читать на русском

До зустрічі в українській столиці долучилися міністри та заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів Євросоюзу

Читать на русском
Рада ЄС в Києві
Проведення у Києві Ради міністрів закордонних справ ЄС - це історична подія

До зустрічі в українській столиці долучилися міністри та заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів Євросоюзу

У Києві у понеділок, 2 жовтня, розпочинається історична зустріч Ради міністрів ЄС із закордонних справ. Така подія - вперше в історії України. На додачу така зустріч вперше проходить за межами теперішніх кордонів Європейського Союзу.

Про це повідомив очільник євродипломатії Жозеп Боррель. За його словами, основні теми для обговорення на зустрічі є такими:

  • інтеграція України до ЄС,
  • демонстрація підтримки з боку ЄС,
  • підбиття підсумків важливих заходів, як-от західна військова допомога та подальше посилення санкцій проти росії.

За інформацією журналістів, до зустрічі долучилися міністри та заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів ЄС. Зокрема, присутні міністри Німеччини Анналена Бербок, Франції Катрін Колонна, Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, Чехії Ян Ліпавський. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що проведення у Києві Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу - це історична подія, адже вперше в історії Рада міністрів закордонних справ збирається за межами нинішніх кордонів Європейського Союзу.

"Але в межах майбутніх кордонів Європейського Союзу. І це вже саме по собі послання, послання підтримки. Я задоволений підтримкою, яку Європейський Союз надає Україні, за що ми дуже вдячні", - сказав Кулеба.

Він додав, що мав можливість обговорити з Високим представником ЄС Жозепом Боррелем майбутню зустріч та питання, які будуть на ній обговорюватися. Боррель зауважив, такі зустрічі є неформальними, тому що, по-перше, вони проходять поза кордонами Європейського Союзу, а, по-друге, тому що вони вважаються політичними дебатами на високому рівні.

"Політичними дебатами, які не мають на меті прийняття рішень, але є своєрідним мозковим штурмом, який нам потрібен для того, щоб працювати разом з вами, щоб подивитися на ситуацію з війною, як ми можемо підтримати Україну і як ми можемо продовжувати це робити", - сказав Боррель.

Високий представник ЄС також сказав, що міністри вивчать мирний план президента України Володимира Зеленського, щоб зібрати більше підтримки. За словами Борреля, всі його колеги приїхали в Україну, щоб висловити свою прихильність.

ЄС готує довгострокові зобов’язання для України

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель після візиту до Києва та Одеси 1 жовтня заявив, що Європейський союз готує довгострокові зобов’язання для України. За його словами, вони будуть стосуватися безпеки.

Також Боррель зустрівся із новим міністром оборони України Рустемом Умєровим. Вони обговорили безперервну військову допомогу від Євросоюзу для ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.