Євросоюз почав готувати восьмий пакет санкцій проти росії

Читать на русском

Деталі 8 пакета санкцій поки не розкривають

Читать на русском
Євросоюз почав готувати восьмий пакет санкцій проти росії

Деталі 8 пакета санкцій поки не розкривають

21 вересня міністри закордонних справ Європейського союзу домовилися підготувати новий пакет санкцій проти росії та збільшити постачання зброї Україні. Таке рішення прийняли зокрема через оголошення часткової мобілізації у рф. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що погрози путіна застосувати ядерну зброю для захисту росії, свідчить про паніку та розпач.

Як пише видання Reuters, 27 міністрів закордонних справ ЄС перебувають у Нью-Йорку на Генасамблеї ООН. Там виступив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Після його брифінгу міністри ЄС домовилися доручити своїм командам підготувати восьмий пакет санкцій щодо рф.

«Він буде спрямований проти найважливіших секторів російської економіки та продовжуватиме переслідувати осіб, відповідальних за агресивну війну в Україні», - заявив Боррель.

Міністри ЄС проведуть наступну офіційну зустріч у середині жовтня, коли новий пакет санкцій можна буде офіційно оформити. Також міністри домовилися збільшити постачання зброї в Україну. Боррель відмовився надати додаткові подробиці щодо типу санкцій чи військової підтримки, але сказав, що вважає, що всередині блоку буде «одностайна» підтримка нових обмежень рф.

Санкції проти росії

Рада ЄС напередодні офіційно прийняла рішення продовжити санкції проти росії, які були запроваджені у зв’язку з анексією Криму та Севастополя. Таким чином, обмеження будуть діяти ще щонайменше до 23 червня 2023-го року. Щоправда, дивлячись на поведінку рф, скоріш за все їх продовжать ще на довше. 

Вперше санкції проти рф запровадили ще у червні 2014-го року. Це була пряма реакція на злочинні дії росії проти Криму та інших територій України. До списку обмежень увійшли заборона на ввезення в ЄС продукції з незаконно захоплених територій. Крім цього заборонялося й фінансування інфраструктурних, фінансових чи туристичних послуг, що пов’язані з Кримом чи Севастополем. Крім цього, заборонявся експорт певних товарів чи технологій до кримських компаній, які також підпадали під обмеження. Заборонялося і фінансувати будь-які намагання рф заробити на Криму, зокрема обмеження на допомогу у видобуванні чи пошуках нафти. 

Всього Євросоюз запровадив 7 пакетів санкцій щодо рф. Останній з них затвердили наприкінці липня постійні представники держав-членів ЄС. Обмеження стосуються заборони експорту золота та ювелірних виробів із нього з росії та блокування європейських активів Сбербанку. Попередній шостий пакет передбачав заборону на ввезення нафти з росії морським шляхом з 5 грудня 2022 року. Євросоюз й надалі обіцяє підтримувати та допомагати зберігати суверенітет та територіальну цілісність України. Захоплення територій росією не буде визнаватися ніким з цивілізованого суспільства. 

Нагадаємо, як російські танкери обходять заборону заходити в порти ЄС - розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.